W niedzielę 11 listopada, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w Niepołomicach będziemy wspólnie obchodzić Narodowe Święto Niepodległości.

Uroczystości rozpoczniemy tradycyjnie od mszy świętej, która odbędzie się o godz. 13.00 w kościele parafialnym w Niepołomicach. Po mszy, poczty sztandarowe szkół i organizacji gminnych oraz pozostali uczestnicy przemaszerują w krótkim pochodzie. Około godziny 14.15 spotkamy się pod pomnikiem w Parku Miejskim, gdzie odśpiewamy hymn Polski, wysłuchamy informacji okolicznościowej i złożymy kwiaty pod pomnikiem.

Następnie odbędzie się minikoncert melodii patriotycznych w wykonaniu orkiestry Lira oraz przemarsz szwadronu przy Stowarzyszeniu Kawalerii Ochotniczej im. Krakowskiej Brygady Kawalerii w Niepołomicach.

Wieczorem, o godz. 19.00 zapraszamy na artystyczną część obchodów. W Sali Akustycznej Zamku Królewskiego miłośnicy jazzu będą mieć okazję wysłuchać koncertu w wykonaniu zespołu Kuba Stankiewicz Trio. Więcej informacji tutaj.

Program:
13.00 msza św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Niepołomicach
14.00 przemarsz pocztów sztandarowych szkół i organizacji gminnych oraz uczestników uroczystości pod pomnik w Parku Miejskim
14.15 spotkanie pod pomnikiem
– wspólne odśpiewanie hymnu Polski
– informacja okolicznościowa
– składanie wiązanek kwiatów
– minikoncert melodii patriotycznych w wykonaniu orkiestry Lira
– przemarsz szwadronu przy Stowarzyszeniu Kawalerii Ochotniczej im. Krakowskiej Brygady Kawalerii w Niepołomicach
19.00 koncert jazzowy w wykonaniu Kuba Stankiewicz Trio w Sali Akustycznej Zamku Królewskiego