W sobotę 16 czerwca niepołomickie Mażoretki udanie  uczestniczyły w Mistrzostwach Polski w Leżajsku zdobywając miedzy innymi nominację do Mistrzostw Europy w Chorwacji.

Weronika Wesołowska z Zabierzowa Bocheńskiego została mistrzynią Polski mażoretek, prezentując solową choreografię z flagą!!!

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

– mażoretki klasyczne z Zagórza – srebrny medal,
– duet Oliwia Budek i Dominika Tomczyk z Zakrzowa wywalczył medal brązowy,
– grupa seniorek z Zakrzowa wraz z Weroniką Wesołowską zajęła IV miejsce za przemarsz oraz V miejsce za choreografię sceniczną,
– formacja “mini” z Zakrzowa uplasowała się na IV pozycji,
– Weronika Wesołowska startując solo z pałeczką została sklasyfikowana na V miejscu,
– duet Amelia Kozioł i Miranda Grabowska z Zakrzowa VI miejsce,
– trio w składzie Julia Tyniec, Natalia Tyniec i Otylia Sosin z Zakrzowa wywalczyło VII miejsce

 

Mistrzostwa odbywały się w dużej hali sportowej, ale konkursowe przemarsze realizowane były na tartanowym boisku, przy pięknej słonecznej pogodzie. Potem rozpoczęły się halowe popisy. Wystąpiła grupa z Zagórza w choreografii, którą nazywa się klasyczną, potem Weronika przedstawiła solówkę z batonem , bowiem tak nazywa się pałeczka mażoretkowa. Młodsze dziewczynki, kadetki z Zakrzowa pokazały się w dwóch  prezentacjach – duecie i trio. Miały jeszcze wspólny pokaz jako mini formacja. Bez tremy pokazał się duet seniorek.

Szczęśliwie dla nas niemal wszystkie pokazy konkursowe naszych grup zostały zaplanowane do godzin popołudniowych. Dzięki temu grupy z Domów Kultury w Zakrzowie i Zagórzu mogły wracać w godzinach wieczornych do domu.

Wszystkie dziewczęta zaprezentowały się na wysokim poziomie i pokazały układy przygotowane wspólnie z prowadzącą zespół choreograf Aleksandrą Kubik. Zaowocowało to osiągnięciem wspaniałych wyników. Jeszcze raz brawo dla Niepołomickich Mażoretek. Brawo dla Weroniki i Pani Oli.

 

Maria Strzelec
kierownik zespołu

Niepołomickie Mażoretki