28 maja w ramach pokazów „Podróże małe i duże” w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach posłuchamy opowieści Kasi Pustelny-Szewczyk i Marka Szewczyka o Omanie.

„W Muskacie wylądowaliśmy około 5 rano. Gdy tylko wyszliśmy z hali lotniska, uderzyło nas przyjemne, ciepłe powietrze i niesamowity zapach. Tak, Oman pięknie pachnie! Z pobliskiego meczetu dobiegł głos muezina wyśpiewującego adhan. Tak rozpoczęła się nasza orientalna przygoda w egzotycznym Omanie” – wspominają.

Na spotkaniu dowiemy się, dlaczego warto odwiedzić Oman i dlaczego ten kraj tak bardzo różni się od innych bardzo popularnych krajów arabskich Afryki północnej jak: Egipt, Tunezja, Maroko. Na spotkaniu prelegenci opowiedzą, jak się przygotować i zorganizować wyjazd.

Kasia Pustelny-Szewczyk i Marek Szewczyk razem są już ponad 12 lat, choć znają się od 18. Połączyły ich studia na Wydziale Fizyki UJ i wspólne pasje. Na początku podróżująca para, potem małżeństwo, a obecnie 3-osobowa rodzina. Od ponad 7 lat opisują swoje podróże na blogu Kasai.eu, starając się inspirować wszystkich do poznawania świata i siebie poprzez podróżowanie oraz udowadniając sobie i innym, że z dzieckiem też się da wyruszyć w świat.

Spotkanie odbędzie się 28 maja 2018 r. (Uwaga! Zmiana dnia na poniedziałek!) o godz. 19.00 w kinie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa (ul. Zamkowa 4, , wejście B, Niepołomice).

Wstęp wolny!