Ręka w górę kto pamięta inscenizacje Toski i Barona Cygańskiego wystawione w Niepołomicach dziesięć lat temu? A kto inscenizację Strasznego Dworu na dziedzińcu zamkowym w 2002 roku? W tym roku po raz kolejny, wspólnie – Urząd Miasta i Gminy w Niepołomicach z Operą Krakowską – zaprosimy Państwa na niezwykłe wydarzenie kulturalne. Tym razem na Parkurze za Zamkiem Królewskim wystawiona zostanie opera Napój Miłosny Gaetano Donizettiego.

17 (niedziela) i 18 (poniedziałek) czerwca zaprosimy od godziny 19:30 Państwa na prawdziwą ucztę kulturalną i towarzyską. W ramach 22. Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej organizowane są spotkania w plenerze. Tym razem u podnóża zamku zaprezentujemy lubianą przez publiczność na całym świecie operę Napój miłosny Gaetano Donizettiego w doborowej obsadzie. Wśród wykonawców m.in. Iwona Socha, Monika Korybalska, Andrzej Lampert, Michał Kutnik, Przemysław Firek oraz Chór, Balet i Orkiestra pod dyrekcją Evgeny’a Volynskiy’ego.

Dzieło Donizettiego jest perłą włoskiej opery komicznej. Jej głównym tematem są miłosne perypetie osadzone w wiejskim, sielankowym pejzażu. To także historia z uniwersalnym przesłaniem, że dobro i miłość to ponadczasowe wartości, które niezmiennie fascynują kolejne pokolenia.

Jednak nie tylko obsada przyciągnie widzów. Ewenementem jest sama inscenizacja, która z całą pewnością zapadnie w pamięć. Na parkurze powstaną dwie sceny, z czego jedna przeznaczona wyłącznie dla orkiestry. Montaż scenografii rozpocznie się już kilka dni przed wydarzeniem. A aby umożliwić uczestnictwo w tym wydarzeniu szerszej publiczności, zostanie specjalnie na tą okoliczność zbudowana dodatkowa widownia na około 400 miejsc.

Bilety na to wydarzenie są już dostępne w kasach Opery Krakowskiej oraz w sprzedaży on-line. Bilety można nabyć również w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa. Już dziś zapraszamy na przedstawienie! To koniecznie trzeba zobaczyć!

Dodatkowe informacje: http://www.opera.krakow.pl/pl/repertuar/spektakl/523/napoj-milosny

Bilety:
niedziela – http://bilety.opera.krakow.pl/msi/OrderTickets.aspx?event_id=2295,
poniedziałek – http://bilety.opera.krakow.pl/msi/OrderTickets.aspx?event_id=2296