Piękno jest wokół nas i przeważnie tkwi w małych i najmniej oczywistych rzeczach. Zrozumiała to doskonale Maria Strzelec i nie chcąc zachowywać dostrzeżonego piękna świata tylko dla siebie zrobiła coś, co na pewno w pamięci wielu z nas zachowa się na długo. Uchwyciła wyjątkowe chwile i zamknęła je w zdjęciach.

Zrobiła to w iście delikatnym stylu, bowiem pokazała nam chwile ulotne i tak codzienne,

a jednak wyjątkowe i piękne. Otóż tematem wielu jej fotografii są momenty, które przychodzą i odchodzą za mrugnięciem oka, krople rosy zwisające porankiem z młodych gałązek, wiosenny wschód słońca, trzepot skrzydeł motyla, czy groza nadchodzącej burzy,
a w końcu jej potężne pioruny.

To tylko kilka przykładów tego co Pani Maria łapie w chwili i zamyka na swoich fotografiach. Pokazuje piękno świata i jego ulotność. W jej fotografiach nie ma kłamstwa, są jakie są, bo są prawdziwe i ukazują świat takim jakim ona go widzi.

Doskonałą okazją do zobaczenia świata jej oczami był wernisaż fotografii, który odbył się
16 lutego w Domu Kultury w Woli Batorskiej. Otwarła go dyrektor Centrum Kultury Małgorzata Gajda. Wystawa prezentowała jedne z najlepszych zdjęć Pani Marii. Przyciągnęła licznych gości – stałych bywalców domu kultury, tych całkiem nowych, a także licznych bliskich i znajomych autorki.

Wszyscy byli oczarowani wystawą i zaskoczeni umiejętnościami autorki. Miła atmosfera, słowa gratulacji i zachwytu, piękne bukiety kwiatów i słodkie poczęstunki. To wszystko przyczyniło się do bardzo udanego wernisażu, który sprawił wiele radości naszej Pani fotograf.
Zapraszamy do Domu Kultury w Woli Batorskiej. Wystawę można obejrzeć do 16 marca 2018 w godzinach pracy placówki.

Renata Siwek
instruktor Domu Kultury w Woli Batorskiej