Lato powoli kończy się, bociany podobno już odlatują lub szykują się do odlotu, a może tak uda nam się zobaczyć je jeszcze przed odlotem? Zapraszamy na wydarzenie „Pożegnanie bociana”, zorganizowane z okazji II urodzin Stowarzyszenia Zielony Puszczyk!

Spotkanie połączone z ogniskiem, prelekcjami, wycieczką rowerową oraz grami i zabawami dla dzieci rozpocznie się 25 sierpnia 2018 r. o godzinie 14.00 w Punkcie Edukacyjno-Turystycznym Nadleśnictwa Niepołomice na Polanie Sitowiec.

Program imprezy:
14.15-16.30 Wycieczka rowerowa
Przejedziemy kilkanaście kilometrów wzdłuż Drwinki (a może nawet ciut dalej) w poszukiwaniu bocianich gniazd, sejmików lub innych ciekawostek przyrodniczych. W razie niepogody wycieczka nie odbędzie się.
17.00 Oficjalne rozpoczęcie imprezy, rozpalenie ogniska, tort urodzinowy.
17.30-18.00 Zapraszamy dzieci i dorosłych na opowieść Krzysztofa Dudzika (członka Stowarzyszenia most, Komitetu Ochrony Orłów, obrączkarza) o bocianie czarnym
18.15-19.30 Gry i zabawy dla dzieci
19.45-20.15 Zapraszamy dzieci i dorosłych na opowieść o piórach Wojciecha Guzika (ornitologa, entomologa i edukatora)
21.00 Zakończenie imprezy

Zapisy przez formularz, kliknij tutaj. 

Zachęcamy do przyniesienia własnych wypieków, kiełbasek itp. na ognisko.

Na napoje weź własny kubek.

W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych wydarzenie zostanie przeniesione do Laboratorium Aktywności Społecznej (LAS), ul. Bocheńska 26, 32-005 Niepołomice (przyziemie Biblioteki Publicznej w Niepołomicach).