Domy Kultury z Ochmanowa i Woli Zabierzowskiej zapraszają dzieci na przedstawienie teatralne Dzwonnik z Notre Dame.

Chętnych do obejrzenia przedstawienia w Ochmanowie, zapraszamy do domu kultury w poniedziałek 29 lipca. Sztuka rozpocznie się o godzinie 18.00, natomiast spektakl w Woli Zabierzowskiej zaplanowany jest na czwartek 1 sierpnia na godzinę 17.00.

Dzwonnik z Notre Dame to spektakl na podstawie powieści Wiktora Hugo inspirowany filmem animowanym Disneya. Akcja rozgrywa się w Paryżu, gdzie odbywa się coroczne święto głupców podczas, którego wybierana jest najśmieszniejsza twarz. Przez przypadek zwycięzcą okazuje się dzwonnik o imieniu Quasimodo zamieszkujący katedrę Notre Dame.

Mieszkający do tej pory w ukryciu dzwonnik wyszedł z niej bez pozwolenia swojego pana sędziego Frollo co bardzo go rozzłościło. Sędzia nie lubi sprzeciwu, rządzi miastem twardą ręką i postanawia odegrać się na dzwonniku. W całą sytuację miesza się Esmeralda, która pragnie pomóc dzwonnikowi.

Przedstawienie uczy i wskazuje potrzebę pomagania innym oraz tego, że ważniejsze od wyglądu jest wnętrze człowieka. W spektaklu można usłyszeć cztery utwory zaśpiewane na żywo, dwie zabawy z dziećmi oraz z wybraną dorosłą osobą z publiczności.

Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy!