Wyjątkowo we wtorek, 5 czerwca o godz. 18.00, zapraszamy do Zamku Królewskiego na Salon Czwartkowy z Grzegorzem Kramerem, Łukaszem Wojtusikiem i Piotrem Żyłką autorami książki “Łobuzy. grzesznicy mile widziani”. Rozmowę o “Łobuzach w kościele” poprowadzi gospodyni Salonu prof.Teresa Olearczyk.

Grzegorz Kramer – jezuita, proboszcz, bloger. Twierdzi, że Bóg jest dobry i że da się za to zabić. Po jego medialnych wypowiedziach zwykle rozlewa się morze „katohejtu”. Autor książek “Męskie serce”, “Z dziennika banity”, i “Bóg jest dobry”.

Łukasz Wojtusik – dziennikarz radia TOK FM. Ma super żonę, dwóch synów, dużo czyta, zbiera ikony, a gdy jest za głośno, jedzie do Tyńca. Albo na Camino. Autor rozmów z o. Leonem Knabitem OSB “Dusza z ciała wyleciała”.

Piotr Żyłka – wychowanek dominikanów i wspólnoty z Taizé, współpracownik jezuitów, redaktor naczelny DEON.pl. W książkach rozmawia z Bożymi szaleńcami (s. Małgorzata Chmielewska, ks. Jan Kaczkowski). A oni mówią mu jak żyć na pełnej petardzie i do tego cholernie szczęśliwie. Dzięki nim razem z przyjaciółmi zainicjował Zupę na Plantach.