19 maja w Domu Pełnym Kultury w Staniątkach odbyło się spotkanie Kół Rencistów i Emerytów z okazji Dnia Mamy i Taty. W wydarzeniu uczestniczyło ponad stu seniorów z całej gminy Niepołomice.

„To ważne żeby się spotykać, świętować wspólnie różne wydarzenia” – mówili uczestnicy sobotniego spotkania w Domu Pełnym Kultury. Dla osób starszych, które często spędzają takie momenty samotnie, to możliwość radosnego przeżycia święta. Dlatego właśnie Koło Rencistów i emerytów ze Staniątek, na czele ze swoim przewodniczącym Adamem Korolem, zorganizowało senioralny Dzień Mamy i Taty. Był program artystyczny, podczas którego recytowano wiersze, ale i wyjątkowy występ zespołu Wrzos z Woli Batorskiej, który zagrzewał całą salę do wspólnego śpiewania.
Obecny na spotkaniu burmistrz Roman Ptak osobiście wręczył wszystkim prezenty przygotowane przez Dom Pełen Kultury oraz staniątecki Dom Pomocy Społecznej. Każdy uczestnik spotkania otrzymał również kopertę życia ufundowaną przez Urząd Miasta i Gminy oraz Fundację Lepsze Niepołomice.

Choć niejednemu z obecnych zakręciła się w oku łza wzruszenia, to spotkanie z pewnością przyniosło wiele radości, ale i nadziei, że takich wydarzeń dla seniorów będzie w staniąteckim domu kultury coraz więcej.