Domy Kultury w Woli Batorskiej i Zabierzowie Bocheńskim w najbliższy poniedziałek zapraszają najmłodszych do oglądania przedstawień teatralnych. Aktorzy Teatru Blaszany Bębenek zabiorą was w krainę bajek i baśni.

Piraci i wyspa skarbów
20 sierpnia 2018 godz.14.00 Dom Kultury w Zabierzowie Bocheńskim
Piracka wyspa skarbów to spektakl, którego inspiracją była powieść Roberta Louisa Stevensona opowiadająca o losach piratów poszukujących ukrytego skarbu. Bohaterem spektaklu jest młody chłopak Jim. Traf sprawia, że bierze on udział w wyprawie poszukującej skarbu legendarnego kapitana piratów. Nikt się jednak nie spodziewa, że wśród załogi statku znajduje się dawny towarzysz kapitana piratów, który za wszelką cenę chce odzyskać łup.

W spektaklu można usłyszeć piosenki śpiewane na żywo, a dzieci wspólnie z aktorami mogą się pobawić w interaktywnych scenach.
Przedstawienie uczy, by być w życiu odważnym, dzielnie stawiać czoła problemom i że tylko ciężką pracą można osiągnąć upragniony cel.

Kot w butach
20 sierpnia 2018 godz.16.00 Dom Kultury w Woli Batorskiej

Baśń opowiada o magicznym kocie, który przemawia ludzkim głosem i chodzi w pięknych, skórzanych butach. Dzięki swojemu sprytowi odmienia życie młodego młynarczyka, wygnanego w świat przez nieczułych braci. Biedny chłopiec zostaje bogatym markizem, udaje mu się zamieszkać we wspaniałym pałacu, żeni się także z piękna i dobrą królewną.

Spektakl ten jest bogaty w muzykę, śpiew, tańce i zabawy, w których dzieci biorą czynny udział. Między innymi pomagają kotu złapać animowanego bażanta oraz mogą posłuchać piosenek śpiewanych na żywo.
Wstęp wolny. Zapraszamy.

Author: Marek Bartoszek