13 października o godz. 20.00 zapraszamy do Zamku Królewskiego na kolejne Spotkanie przy Czakramie. Gościem gospodarzy wieczoru Agnieszki Rösnerówny i Edwarda Zawilińskiego będzie Jan Nosal. Wystąpi on z recitalem „Piosenki z kapelusza”.

Nie często zdarza się, że w jednym spektaklu możemy usłyszeć tak wyraźne przenikanie się stylów i gatunków muzycznych. Od piosenek “retro” takich jak: „Już nie zapomnisz mnie”, motywu przewodniego z przedwojennego filmu pt.: „Zapomniana melodia” czy pochodzącej z tego samego okresu piosenki pt. „Jadzia”.

W recitalu posłuchamy starych przebojów śpiewanych niegdyś przez Jana Kiepurę („Ninon”, „Brunetki, blondynki”), piosenek kabaretowych w stylu „Zielonego balonika”, a także pieśni neapolitańskich, popularnych arii operowych: „Nessun Dorma” i „Una Furtiva Lagrima” i wielu innych – na współczesnej muzyce rozrywkowej kończąc.
Posługując się paletą wokalno-teatralnych środków, aktor roztacza przed widzem „muzyczny świat”. Wzrusza i śmieszy do łez, a swoją niezwykłą barwą głosu porusza nawet najmniej wprawnego widza i słuchacza.

Wszystko to zebrane w harmonijną całość, okraszoną perfekcyjnym akompaniamentem Moniki Bylicy.

13 października, godz. 20.00, Piwnica Gotycka Zamku Królewskiego w Niepołomicach.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy.