17 stycznia Biblioteka Publiczna w Niepołomicach wspólnie z Fundacją „Zamek Królewski w Niepołomicach” zapraszają na spotkanie z Haliną Kunicką. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w sali akustycznej Zamku Królewskiego w Niepołomicach.

Wydarzenie będzie połączone z promocją książki „Świat nie jest taki zły” oraz mini koncertem.

Halina Kunicka – piosenkarka urodzona we Lwowie Jest jedną z najbardziej lubianych polskich piosenkarek od lat i od lat ta popularność utrzymuje. Znają ją wszyscy: jak zresztą mogli by jej nie znać, jeśli – 14 albumów płytowych rozkupiono w nakładzie przekraczającym ponad milion egzemplarzy, a jej trzy Złote Płyty potwierdzają to ogromne zainteresowanie słuchaczy. Ponad 3000 razy występowała już w Polsce ze swym recitalem.

Do jej największych przebojów należą „Orkiestry dęte”, „Niech no tylko zakwitną jabłonie”, „Lato, lato czeka”, „Od nocy do nocy”, „To były piękne dni”. Śpiewa różnorodny repertuar. Wiele piosenek napisali specjalnie dla niej Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka i Ernest Bryll. Artystka sięga też po klasykę przedwojennego kabaretu i romanse rosyjskie. Koncertowała i koncertuje ze swoim recitalem po Polsce, ale także w Europie, Izraelu, USA, Kanadzie i Australii. W 1972 r. reprezentowała Polskę w zespole artystów na Olimpiadzie. W paryskiej Olimpii śpiewała wraz z innymi polskimi wokalistkami. Artystka wykonuje również utwory Wojciecha Młynarskiego specjalnie dla napisane dla niej takie jak m.in.:
• Zabłyśnie dzień gdy uda nam się wszystko
• Niby jest źle a jednak fantastycznie
• 12 godzin z życia kobiety
• Szczęście
• Niepokój
• Uśmiecham się

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.