Z inicjatywy Klubu Czytelnika, niepołomicka Biblioteka zorganizowała spotkanie z panią Izabellą Frączyk, autorką wielu poczytnych powieści obyczajowych.

Pani Izabella Frączyk wraz z mężem i córkami mieszka w Krakowie. Z wykształcenia jest ekonomistką. Przez wiele lat pracowała w korporacjach. Zajmowała się tworzeniem i zarządzaniem działów handlowych. Pani Iza jest kobietą aktywną, o wielu pasjach i zainteresowaniach. Fitness, jazda quadem, motocyklem, narty, snowboard i oczywiście pisarstwo! To właśnie pisarstwo stało się dla niej jedynym zawodem i największą pasją. Pomysł na pisanie książek pojawił się niespodziewanie i był na tyle odważny, że autorka bała się o nim komukolwiek powiedzieć. Koniecznie chciała przelać na papier kilka zabawnych urlopowych historii, których była świadkiem. Na jednym z forów internetowych regularnie opisywała przygody swojego psa…Po kilku wpisach pies doczekał się sporego grona wielbicieli, a nasza autorka wiernych „czytaczy”, którzy sugerowali, by napisała wreszcie jakąś powieść. W 2010 r. pojawił się jej debiut literacki, książka pt. „Pokręcone losy Klary”. Później pojawiły się kolejne tytuły, m.in.: „Siostra mojej siostry”, „Jak u siebie”, „Do trzech razy sztuka”, „Śnieżna grań”, „Wszystko nie tak”. Obecnie ma już w dorobku 13-naście powieści. Jak sama powiedziała, nigdy nie ma ściśle określonego pomysłu na kolejną książkę. Ma za to pomysł na bohatera. Porównuje to do poznania nowej osoby. Od tej chwili żyje życiem bohaterki i książka pisze się sama! Nigdy nie robi notatek, improwizuje, pisze nawet w garażu. Na szczęście ma dobrą pamięć i świetnych redaktorów. Autorka podkreśliła, że jej praca to nie tylko samo pisanie. To również mnóstwo spotkań z czytelnikami, wywiady, podróże i codzienne pogaduszki na Facebooku. To wszystko składa się na jej świetne zajęcie, które uwielbia. Pani Iza bardzo ceni sobie opinie czytelników (również te krytyczne), bo przecież dla nich pisze. To jest dla niej najważniejsze. – Nie ma dla mnie nic milszego, jak wyrazy uznania i serdeczności od zupełnie obcych osób -powiedziała pisarka.

Nasze Czytelniczki były po ogromnym wrażeniem samej autorki, jak i jej książek. Uczestniczki spotkania stwierdziły, że warto je czytać, bo powieści te poprawiają nastrój, wzruszają i rozśmieszają. Są przede wszystkim realistyczne, podejmują szeroko tematykę obyczajową, skupiając się głównie na emocjach i relacjach międzyludzkich. Po spotkaniu czytelnicy mieli możliwość zakupić książki z autografem naszego gościa. Nie zabrakło czasu na wspólne zdjęcia i indywidualne rozmowy.

Zapraszamy do lektury książek pani Izabelli Frączyk, które można wypożyczyć w naszej Bibliotece.

Marta Piotrowska