14 listopada o godz. 18.00 Dom Kultury w Woli Batorskiej oraz Małgorzata Natalia Franczak serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy „Spotkanie z Mistrzami”.

Czym jest mistrzostwo w sztuce? Jaką formę przybiera i kiedy się objawia? W Domu Kultury w Woli Batorskiej szukaliśmy odpowiedzi już od dłuższego czasu.

Przez lata pod czujnym okiem Natalii Nowackiej doskonaliliśmy swoje umiejętności w różnych dziedzinach sztuki, również wzorując się na mistrzach. I w 2014 roku w nasze progi, na warsztaty rysunku i malarstwa zawitała pewna niezwykła osóbka ze skromnym marzeniem – pragnęła nauczyć się malować. Chciała poznać tę najczystszą formę sztuki i tworzyć dzieła na miarę mistrzów.
Zaczęła od rysunku portretów za pomocą węgla i chyba nie spodziewała się jaką przygodę właśnie rozpoczyna. Tygodnie mijały, pory roku się zmieniały, a ona pewnego dnia węgiel zamieniła na pędzel i farby. Poprzeczka stale rosła… tak samo jak jej umiejętności. Stawiała sobie coraz wyższe cele i w końcu sięgnęła po obraz jednego z malarskich mistrzów.
Początki były trudne, minęło kilka lat i mimo, że wciąż doskonali swoje umiejętności to dziś śmiało staje w szranki z najsławniejszymi malarzami i ich dziełami.

Mowa tu oczywiście o Małgorzacie Franczak, z zawodu nauczycielce języka angielskiego, z zamiłowania malarce, której prace dumnie zawisną w Domu Kultury w Woli Batorskiej,
a 14 listopada odbędzie się ich wernisaż. Tematami jej obrazów są dzieła między innymi mistrzów takich jak Leonardo da Vinci, Vincent van Gogh czy Alfons Mucha.

Wystawę można oglądać od 14 listopada do 14 grudnia 2017 w godzinach pracy Domu Kultury.

Serdecznie zapraszamy.