Od nowego roku staniąteckim domem kultury zarządzać będzie stowarzyszenie “Pomoc Bliźniemu”, prowadzące dom pomocy społecznej. Dom kultury ma poszerzyć swoją ofertę dla mieszkańców.

Co ta zmiana oznacza? Do tej pory domem kultury zarządzało Centrum Kultury w Niepołomicach, mające w swoich strukturach 13 domów kultury. Od stycznia stowarzyszenie “Pomoc Bliźniemu” będzie koordynować działalnością domu kultury. Trwają rozmowy z obecnymi pracownikami. Wszystkim im zaproponowano dalszą współpracę, na tych samych warunkach. Nadal w domu kultury odbywać się będą zajęcia z zumby, gitary czy robotyki. Wiemy, że z dalszych zajęć w Staniątkach zrezygnował instruktor plastyki. Dom Kultury w Staniątkach wzbogaci się o dodatkowych instruktorów. Na piętrze powstanie specjalna przestrzeń – Odrabialnia – gdzie w godz.11.30 do 15.30 dzieci ze szkoły podstawowej będą mogły odrobić zadania, uczestniczyć w warsztatach czy po prostu pobawić się.

Stowarzyszenie chce uruchomić dodatkowe zajęcia. Dom Kultury ma służyć jednoczeniu staniąteckiego środowiska. To tu mają odbywać się warsztaty łączące starsze pokolenie z najmłodszymi. Planowane już są zajęcia podczas ferii. Dom Kultury w Staniątkach nadal będzie domem kultury.

Nie będzie filią DPSu i nie będzie własnością stowarzyszenia. Dom kultury jest własnością Gminy, a stowarzyszenie obejmuje go jedynie w dzierżawę. W dalszym ciągu będzie służył mieszkańcom Staniątek, bo dla nich w Staniątkach jest.