W tym roku obchodziliśmy 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W każdym miejscu w naszym kraju obchodzona jest uroczyście promując patriotyczne postawy społeczeństwa.

Organizatorzy spotkań dokładają starań, aby to święto było okazją do radosnego świętowania. Tak było również w mieście Limanowa, dokąd zostały zaproszone Niepołomickie Mażoretki.

Wzięły udział w uroczystej gali na limanowskim rynku. Charakter prezentacji scenicznych wpisuje się doskonale w programy uroczystości patriotycznych. Limanowianie pokazali, że tak podniosła uroczystość może być świętem radosnym, bo powinniśmy cieszyć się z tego, że mamy piękny, wolny kraj.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w bazylice, a ich dalszy ciąg przebiegał na płycie rynku. Mażoretki pokazały się najpierw w przemarszu ulicami wokół rynku w rytmie melodii w wykonaniu limanowskiej orkiestry dętej. Po części historycznej i oglądnięciu pięknego programu artystycznego w wykonaniu młodzieży miejscowych szkół, nasze dziewczęta dały popis swoich umiejętności. Na płycie rynku z wielką swobodą przedstawiły program taneczno-marszowy.

Dla tłumów uczestniczących w spotkaniu były wielką niespodzianką. Program został przyjęty owacyjnie, co widać na zdjęciach. Grupa została obdarowana pamiątkowymi kubeczkami i słodyczami, które zostały przygotowane specjalnie na ten dzień.
Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, będąc jednocześnie pełni podziwu dla mieszkańców, którzy tak licznie przybyli na limanowski rynek.

Więcej: www.kultura.niepolomice.pl.

Maria Strzelec
instruktor Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim