12 grudnia odbyło się kolejne otwarte spotkanie Polskiego Towarzystwa Dysleksji w Niepołomicach z treningiem twórczości.

Uczestnicy: członkowie PTD, nauczyciele oraz studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego tworzyli mapy marzeń, zwane także jako „mapy skarbów”. Zajęcia prowadziła Dorota Kulesza-Tała, superwizor treningów twórczości przy Polskim Stowarzyszeniu Kreatywności.

Za pomocą języka obrazów i emocji uczestnicy kreatywnie dokonali wglądu w swoją podświadomość. Trening twórczości zaprezentował się z nieco innej strony. Było zaskakująco i zabawnie.
Następnie przewodnicząca Maria Foryś podsumowała roczny okres funkcjonowania oddziału Polskiego Towarzystwa Dysleksji w naszym mieście. To był intensywny rok, w którym oddział przeprowadził zarówno serię kilkunastu comiesięcznych spotkań z wykładami, warsztatami o dysleksji dla nauczycieli i rodziców dzieci z dysleksją.
Przeprowadzono akcje społeczne: m.in. bezpłatne porady dla rodziców dzieci z dysleksją.

Do największych działań w 2017 roku było zorganizowanie w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt: „Zdolności, dysleksja, podwójna wyjątkowość – wyzwania dla diagnozy i terapii”, w której uczestniczyło 260 osób z całego kraju.

Uczestnicy treningu twórczości wyszli z planem do realizacji na przyszły rok zabierając wykonaną przez siebie mapę. Niech marzenia spełniają się, czego wszyscy wzajemnie sobie życzyli na zbliżający się Nowy Rok.

Polskie Towarzystwo Dysleksji
Oddział w Niepołomicach