W sobotę 23 lutego zapraszamy do Laboratorium Aktywności Społecznej na wernisaż, warsztaty oraz pokaz kaligrafii, pt. #CALLIPORTFOLIO.

Sobotnie spotkanie z kaligrafią będzie się składało z 3 części:

Warsztaty Kaligrafii (14.00-16.00). Przeznaczone są dla każdego, zarówno dla dzieci, dorosłych, osób starszych i całkiem młodych. Będzie można poznać i spróbować swoich sił w pisaniu czcionkami historycznymi, jak i współczesnymi. Zachęcamy do udziału zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe.

Pokaz calligraffiti (17.00-19.00). Krzysztof Woźniak (twórca wystawy) zaprezentuje nam sztukę calligraffiti, która łączy w sobie kaligrafię, typografię oraz graffiti. Współcześnie zaobserwować ją można w street arcie, a szczególnie na muralach zdobiących coraz częściej nasze miasta. Na pokazie będzie można zobaczyć etapy powstania dzieła.

Kaligrafia na ciele (17.00-19.00). Propozycja dla wszystkich odważnych. Artysta przy pomocy zmywalnego markera stworzy na ciele uczestników „tatuaże”.

Wersniaż wystawy #KALIGRAFIA, godz. 17.00 . Poznamy na nim Krzysztofa Woźniaka, młodego krakowskiego artystę, który wykorzystując historyczną sztukę kaligrafii tworzy współczesne dzieła i projekty.

Zachęcamy zarówno miłośników sztuki współczesnej, jak i chętnych nauki sztuki kaligrafii.