15 lutego Biblioteka Publiczna w Niepołomicach na wernisaż malarstwa Bożeny Topór-Karpińskiej „Gawędy szeptem i pastelami”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w Laboratorium Aktywności Społecznej, przy ul. Bocheńskiej 26.

Bożena Topór-Karpińska ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz wychowanie prorodzinne na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Uczy dzieci odmieniać przez przypadki, czytać i analizować wiersze oraz przekonuje, że szkolne lektury mogą być ciekawe.

Kilka lat temu ukończyła też studia podyplomowe na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie, w klasie profesora Andrzeja Bednarczyka oraz aneks z tkaniny artystycznej pod opieką profesor Małgorzaty Buczek-Śledzińskiej.

Brała udział w kilku wystawach zbiorowych i indywidualnych. Sporo obrazów znalazło nowych właścicieli.

„Chciałabym, żeby Gawędy szeptem i pastelami przemówiły do odbiorców wystawy bogactwem wrażeń i historii, w których sama uczestniczyłam podczas ich malowania.” – stwierdza Bożena Topór-Karpińska

W programie wernisażu:

• kilka słów o autorce wystawy,
• wspomnienie poetki i nauczycielki biologii, śp. Anny Blaschke, której sylwetkę przedstawi krakowski poeta Jacek Sojan,
• minirecital Niezależnej Grupy Teatralnej „Porfirion”, która zaśpiewa utwory z wykorzystaniem tekstów Anny Blaschke,
• inne niespodzianki.

15 lutego, godz. 18.00, Biblioteka Publiczna w Niepołomicach Laboratorium Aktywności Społecznej, ul. Bocheńska 26.

Wstęp wolny.