W piątek 26 kwietnia zapraszamy na wernisaż wystawy „OBAZ (PO)RUSZA”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00 w Laboratorium Aktywności Społecznej.

„OBRAZ (PO)RUSZA” to wystawa malarstwa i animacji z zastosowaniem nowoczesnej technologii Rozszerzonej Rzeczywistości (ang. Augmented Reality).

Wystawa prezentuje prace malarskie artysty plastyka Dariusza Biegaja wykonane techniką akryl
i olej na płótnie oraz animacje 2D autorstwa artysty sztuki Natalii Biegaj zaprezentowane w formie ilustracji.

Partnerem i współtwórcą wystawy jest The MajorDesign Creative Agency z siedzibą w Wiedniu, które stworzyło aplikację The MAJORDESIGN AR APP. Aplikacja umożliwia oglądanie obrazów
i animacji poprzez nakierowanie urządzenia mobilnego na prace prezentowane na wystawie.

To pierwsza tego typu wystawa w Polsce.

Będzie ją można obejrzeć w terminie od 27 kwietnia do 17 maja 2019 r.

Miejsce wystawy: Galeria na Schodach w Bibliotece Publicznej w Niepołomicach im. Tadeusza Biernata oraz Laboratorium Aktywności Społecznej OPEN SPACE

Wstęp wolny.

Dariusz Biegaj – Artysta plastyk, projektant. Dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie uzyskał
w 1988 r. Wcześniej ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej. W czasie studiów uzyskiwał wyróżnienia w konkursach na plakat. Jego studenckie prace prezentowane były w Polsce i za granicą. Prowadził własną firmę projektowo-reklamową. Produkty zaprojektowane przez niego wystawiane były na targach wyposażenia wnętrz w Poznaniu, Frankfurcie, Düsseldorfie. Prace malarskie prezentował na kilku wystawach w Polsce i USA. Od 2006 roku mieszkał i tworzył w Sztokholmie i Londynie. Obecnie Niepołomice są jego domem i miejscem pracy. Maluje przyrodę, architekturę i ludzi. Ulubioną techniką jest akryl i olej na płótnie. Jego obrazy znajdują się w kolekcjach w Polsce, Austrii, Wielkiej Brytanii, na Węgrzech i w USA. Współpracuje z galeriami w Polsce i za granicą.
Strona: www.dariuszbiegaj.com
Facebook: fb.com/dariuszbiegajpaintings
Instagram: @dariuszbiegajpaintings

Natalia Biegaj – Artysta plastyk, animator 2D. Dyplom uczelni Central Saint Martins University of the Arts London ze specjalizacją Character Animation uzyskała w roku 2014. Studia licencjackie ukończyła na uczelni Middlesex University w Londynie na kierunku Animation. W czasie studiów odbyła praktyki w studiu animacyjnym Sherbet współanimując dla telewizji BBC pierwszy pełnometrażowy dokumentalny film animowany w reżyserii Jonathana Hodgsona .Wykonuje wolny zawód tworząc niezależne projekty dla klientów indywidualnych, agencji kreatywnych, studiów filmowych i animacyjnych, międzynarodowych korporacji, twórców na YouTube. Jej animacje wygrywały międzynarodowe konkursy, były wyświetlone na ponad 20 festiwalach filmowych. Animacja ‘For Katy’ jest laureatem 3go miejsca na
7. Międzynarodowym Festiwalu Animacji Studenckiej w Toronto 2013. Jej prace wystawiano w Europie, USA oraz Azji. Do jej klientów należą min.: The School of Life, University of Cambridge, Albertina Museum, British Library.
Strona: www.nataliabiegaj.com
Facebook: fb.com/nataliabiegajanimation
Instagram: @nataliabiegajanimation

The MajorDesign AR App Aplikacja pozwalająca na odtwarzanie sztuki w technologii Rozszerzonej Rzeczywistości (w skrócie AR z ang. Augmented Reality). Stworzona przez agencję kreatywną The MajorDesign z główną siedzibą w Wiedniu, której założycielami są Petra Varga i Gergö Fazekas. Wraz z grupą profesjonalistów tworzą niezależne studio filmowe skupiające się na wartościach opartych na sile obrazu, angażujących opowieściach, doskonałej jakości oraz szacunku do odbiorcy. Aplikacja pozwalają na zintegrowanie każdego filmu lub animacji z obrazem jest przeznaczona głównie dla celów marketingowych.
Strona: www.themajordesign.com
Facebook: fb.com/themajordesign
Instagram: @majordesign