W sobotę 9 marca w Zamku Królewskim w Niepołomicach odbędzie się wernisaż wystawy Izabeli Rybotyckiej Piękne i Bestie. Początek wydarzenia z udziałem artystki oraz kwintetu wiolonczelowego Cellostrada zaplanowano na godzinę 16.00.

To kolejna wystawa malarstwa w niepołomickim zamku. Izabela Rybotycka zaprezentuje prace, których wspólnym tematem jest kobieta i towarzysząca jej postać mężczyzny, zwierzęcia czy mitycznej figury. To wieloznaczny świat symboli inspirowany baśnią, mitem i opowieścią. Obrazy wprowadzą widza w sytuacje zagadkowe, pełne nieoczywistości, chwilami przewrotne, zachęcą do interpretacyjnej zabawy i prób odkrywania prawdziwej natury pięknych oraz ich tajemniczych towarzyszy.

Izabela Rybotycka – absolwentka Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i studiów podyplomowych „Akademia Dziedzictwa” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, stypendystka programów europejskich Tempus (Kent Institute of Art and Design, Wielka Brytania), CEEPUS (Moholy-Nagy University of Art and Design, Budapeszt).

Brała udział w kilkunastu wystawach; indywidualnych w Muzeum Ziemi Bieckiej, galerii MDK w Czechowicach Dziedzicach, Kasztelu w Szymbarku, Lanckoronie oraz zbiorowych: Biennale Sztuki Projektowania w Bunkrze Sztuki w Krakowie, pokonkursowe wystawy plakatu Centralnego Instytutu Ochrony Pracy w Warszawie i inne. Jej twórczość obejmuje malarstwo, rysunek, fotografię, sztukę użytkową. Jako projektantka współpracowała z wydawnictwami i instytucjami kulturalnymi. Zawodowo zajmuje się również edukacją.

Wystawa czynna do 22 kwietnia 2019.

Serdecznie zapraszamy.