W niedzielne popołudnie 4 lutego w Laboratorium Aktywności Społecznej wspólnie spędzili czas miłośnicy książek. Okazją do spotkania była kolejna już Wielka Zimowa Wymiana Książek, na którą mieszkańców Niepołomic zaprosili Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice oraz Biblioteka Publiczna w Niepołomicach.

Wymiana cieszy się ogromną popularnością wśród niepołomiczan i nie tylko. Wszyscy, którzy chcieli się wymienić przeczytanymi książkami i zdobyć nową ciekawą lekturę spotkali się już po raz 11. Tym razem 1700 książek znalazło nowych właścicieli.

Tradycyjnie wymianie towarzyszył specjalny program dla dzieci, w którym nie zabrakło różnorodnych zabaw i warsztatów plastycznych. Te okołoksiążkowe aktywności poprowadziły animatorki z firmy Ale fajnie, zapewniając małym bywalcom wymiany wiele radości.

Zabawy z udziałem dzieci rozpoczął wspólny taniec z kolorowymi szarfami do muzyki związanej ze światem książek przeniesionych na duży ekran. Potem przyszedł czas na „gimnastykę umysłu”, czyli bajkowe zagadki, które były doskonałym sprawdzianem wiedzy z zakresu literatury dla najmłodszych.

Mali uczestnicy mieli również okazję wykazać się talentami manualno-plastycznymi, tworząc z dostępnych materiałów swoich „strażników” dobrych, często bajkowych snów. Na koniec były jeszcze zabawy inspirowane chustą animacyjną, które pozwoliły zaktywizować najmłodszych do pracy w ruchu i rozładować drzemiącą w nich energię.

Już dziś zapraszamy na kolejną, tym razem wakacyjną, wymianę książek. Mamy nadzieję, że przybędziecie Państwo na nią przynajmniej tak licznie, jak zwykle.

Agnieszka Grab
Biblioteka Publiczna w Niepołomicach