W sobotę, 13 stycznia o godz. 16.00, w Zamku Królewskim odbędzie się wernisaż nowej wystawy Majki Wójtowicz.

Majka Wójtowicz to mieszkanka Niepołomic, absolwentka wydziału Wychowania Plastycznego Akademii Pedagogicznej w Krakowie, od lat zawodowo związana z krakowskim Muzeum Narodowym.

Prezentowane prace malarskie inspirowane są wędrówkami po ukochanych Beskidach, Gorcach, Puszczy Niepołomickiej, a także podróżami do Anglii, Walii, Albanii czy Rumunii. Stąd częstym motywem twórczości ostatniego okresu jest droga, leśna, polna, górska, droga w blasku księżyca. Czasem takie miejsce jest zaledwie naszkicowane, pejzaż jest umowny.

Artystka najbardziej lubi przemierzać świat pieszo. Jak mówi: „ … lubię taki nastrój, kiedy spotyka się leśny zaułek, dom lub niespodziewaną panoramę, które sprawiają, że zaczyna być w dość specyficzny sposób trochę nierealnie, i z tego powodu czuje się jakąś trudną do zdefiniowania radość.”

A kiedy Majka ten nastrój i radość przeleje na płótno – powstają malarskie Włóczęgi.

Autorka oraz Organizatorzy – Muzeum Niepołomickie i Fundacja Zamek Królewski w Niepołomicach serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy, podczas którego wystąpi kwartet fortepianowy w składzie: Anna Cygal, Magdalena Biśta, Amelia Kasprzyk oraz Aleksandra Biśta.

Wystawa potrwa do połowy lutego.