Jeszcze tylko przez dwa tygodnie można oglądać wystawę „Halo, halo! Niepodległa w eterze”. Muzeum Fonografii zaprasza do 10 lutego 2019. Serdecznie polecamy!

Wystawa powstała z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ukazując walkę o wolność i budowę zjednoczonego Państwa z pomocą techniki radiowej z lat 1918-1989. Te dwie szczególne dla historii Polski daty, prócz ogromu historycznych wydarzeń i przemian, zamykają w sobie także historię związaną z radiem. Historię nieco mniej znaną i doniosłą, jednakże niezmiernie ważną i cały czas obecną pośród tak ważnych dla naszego kraju momentów.

Opowiemy Państwu jak rozwijało się radio w Polsce i jakie były jego dzieje na przestrzeni kolejnych dekad XX wieku. Tę wystawę stworzyliśmy wspólnie z ludźmi, dla których radio to coś więcej niż tylko środek masowego przekazu. Z ludźmi, dla których radio to pasja, a nie kiedy całe życie.

Pasją tą chcemy się z Państwem podzielić, dlatego zapraszamy na naszą wystawę, czynną codziennie w godz. 10.00-18.00. Wystawa potrwa do 10 lutego!

Zapraszamy.

Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa