W piątek 26 maja gościem Agnieszki Rösnerówny i Edwarda Zawilińskiego podczas Spotkania przy Czakramie był Artur Andrus – dziennikarz, poeta, autor tekstów piosenek, gawędziarz.

Artysta po raz kolejny rozbawił i rozśpiewał niepołomicką publiczność. Piwnica Gotycka Zamku Królewskiego była wypełniona po brzegi.

Artur Andrus to człowiek o wielu twarzach, zawsze uśmiechniętych, obserwator rzeczywistości, kabareciarz, znakomity wokalista, na co dzień redaktor trójkowej „Akademii rozrywki”i komentator „Szkła kontaktowego”.

W trakcie spotkania śpiewał i mówił. W piosenkach, wierszach czy anegdotach opowiadał o tym, co wcześniej usłyszał, przeczytał i zobaczył. Piosenki takie jak „Piłem w Spale, spałem w Pile”, „Cyniczne córy Zurychu”, czy „Królowa nadbałtyckich raf” stały się niekwestionowanymi przebojami piosenki kabaretowej.

W piątkowy wieczór rozbawiał nas humorystycznymi komentarzami, anegdotami i wierszami. To było spotkanie pełne lekkiej muzyki, relaksu, humoru i zabawy z dozą szlachetnej ironii.