29 maja o godz. 18.00 zapraszamy do zamku królewskiego na koncert i wernisaż wystawy rzeźby, tkaniny artystycznej i ceramiki.

W koncercie usłyszymy utwory Fryderyka Chopina oraz arie operowe. Wykonawcami będą: Izabela Jutrzenka-Trzebiatowska (fortepian), Agnieszka Kuk (sopran) i Tomasza Kuk (tenor).

Izabela Jutrzenka – Trzebiatowska jest absolwentką krakowskiej Akademii Muzycznej, mistrzowskich kursów fortepianowych oraz studiów podyplomowych na Akademii Muzycznej w Łodzi. Koncertuje w Polsce, Austrii, Francji, Hiszpanii, Norwegii i Niemczech.

Agnieszka i Tomasz Kuk to para solistów – absolwentów Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie, współpracujących z wieloma teatrami operowymi w kraju i za granicą.

Na wystawie, w sali Łukowej prezentowana jest tkanina artystyczna Jolanty Darowskiej – Dousa i Ewy Poradowskiej-Werszler oraz ceramika Igi Gielniewski, a na zamkowych krużgankach rzeźby, których autorami są Stefan Dousa, Krystyna i Jerzy Nowakowski, Bronisław Krzysztof, Józef Sękowski i Wincenty Kućma.

Wystawa odbywa się w ramach XX Salonu Sztuki POLART – organizacji twórczej, skupiającej współczesnych artystów polskich.

Koncert i wernisaż odbywają się w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu pn. Związki Pomiędzy Kulturą Południa i Północy, Schubert-Chopin-Grieg. Wzajemne inspiracje i rezonans w malarstwie i literaturze.

Zapraszają:
Muzeum Niepołomickie i Fundacja Zamek Królewski w Niepołomicach