Dzieci z niepołomickich szkół spotkały się dziś z policjantami z Komisariatu Policji w Niepołomicach podczas warsztatów na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Starsi uczniowie przejechali na rowerach ulicami miasta w asyście funkcjonariuszy. Wszystko w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Dzieci dowiedziały się nie tylko jak bezpiecznie poruszać się po drogach publicznych, ale też w co powinien być wyposażony rower oraz rowerzysta, aby być widoczny na drodze. Podczas rowerowej przejażdżki z funkcjonariuszami dzieci zachęcały mieszkańców do używania jednośladów. Jazda na rowerze nie powoduje bowiem emisji szkodliwych substancji, ponadto pomaga zadbać o zdrowie.

„Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy” to hasło tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Jego zwieńczeniem będzie Dzień bez Samochodu zaplanowany na 22 września.

Do kampanii ETZT włączyły się Polskie Składy Budowlane Mrówka z Niepołomic, które przekazały maluchom z najmłodszych klas opaski i kamizelki odblaskowe.