3 października podpisaliśmy umowę na przebudowę drogi gminnej, polegającą na budowie chodnika w Ochmanowie. Wykonawcą tej inwestycji będzie firma Ościeżnica Grzegorza Czajkowskiego.

Dziś w Domu Kultury w Ochmanowie podpisana została umowa na budowę chodnika w tej miejscowości. Jak zapewnia podpisujący umowę Grzegorz Czajkowski, jeszcze w tym roku można spodziewać się pierwszych prac, ale główne roboty rozpoczną się wiosną 2019.

W zakres objęty umową wchodzi uzgodnienie organizacji ruchu drogowego na czas remontu oraz sama budowa. Projekt jest już gotowy, czeka już też pozwolenie na budowę. Zakończenie budowy i oddanie chodnika do użytkowania planowane jest na ostatnie dni sierpnia 2019 r.

Dzięki tej inwestycji w naszej gminie przybędzie 1,6 km chodnika, w trudnym i niebezpiecznym miejscu. Będzie on zlokalizowany w Ochmanowie przy drodze gminnej, biegnącej od drogi wojewódzkiej przy Oknoplaście, aż do szkoły podstawowej w Zakrzowie.

To duża i ważna inwestycja mająca na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego w tym rejonie. Koszt całego zadania to niemal 3 mln złotych.