7 lipca w Chobocie spłonął drewniany dom. Mieszkająca w nim rodzina nie mogła wrócić i zamieszkać w ruinie. Sprawą zajęła się gmina, wynajmując rodzinie dom w sąsiednim Zabierzowie Bocheńskim.

Ponieważ naprawa domu nie wchodzi w grę, potrzebna jest kompletna odbudowa od podstaw, łącznie z wykonaniem odpowiedniej dokumentacji i uzyskaniem właściwych pozwoleń. Sprawa może potrwać.

Najpierw rodzina przeniosła się do mieszkania córki. Żeby jednak mogli normalnie funkcjonować, gmina wynajęła rodzinie dom i przekazała klucze, tak, aby do momentu odbudowania domu mieli gdzie mieszkać.

W gminie mieszkańcy zaczęli organizować pomoc i zbiórki. Sporo rzeczy trafiło już do rodziny. Prosimy jednak, aby przekazywać konkretne, potrzebne rzeczy nadające się do użytku, żeby nie zasypać rodziny zbyt dużą ilością przedmiotów, ubrań i innych przedmiotów czy rzeczy, które członkom rodziny się nie przydadzą.

W pomoc zaangażowany jest Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i to z nim prosimy kontaktować się, aby dopytać, co jeszcze jest potrzebne.

Po wybraniu numeru telefonu 12 284 87 25, prosimy o połączenie z pracownikiem socjalnym zajmującym się rejonem Chobotu.

Zdjęcie: OSP Zabierzów Bocheński