W poniedziałek 11 grudnia w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyła się Gala Plebiscytu na tegoroczną najciekawszą inicjatywę zrealizowaną w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Małopolska Lokalnie w województwie małopolskim oraz w Krakowie.

FIO Małopolska Lokalnie wspiera finansowo pomysły zgłaszane przez grupy nieformalne i niedawno zarejestrowane organizacje pozarządowe. Ma na celu pokazywać zaangażowanie i pracę oraz budzić pasję i aktywność mieszkańców na rzecz lokalnych społeczności.

Laureatów plebiscytu wybierali mieszkańcy Małopolski, głosując online na wybrane zadanie.
Z terenu gminy Niepołomice do plebiscytu zgłoszono sześć projektów:
– Zielony Puszczyk Pełna Profeska – Stowarzyszenie Zielony Puszczyk;
– Na seniora nie ma mocnych – grupa nieformalna z Laboratorium Aktywności Społecznej, patron Stowarzyszenie Pomoc Bliźniemu;
– Geocatching na szlaku zachodniogalicyjskich cmentarzy wojennych – Fundacja Lepsze Niepołomice;
– Rozwój fundacji Lepsze Niepołomice;
– Spacer po dawnych Niepołomicach – Fundacja Lepsze Niepołomice;
– Doposażenie Niepołomickiego Klubu Krótkofalowców w sprzęt radiowy i pomiarowy oraz popularyzacja krótkofalarstwa wśród lokalnej społeczności.

Najwięcej głosów (1806) w województwie małopolskim zdobył projekt Akademia Zdrowego Odżywiania, którego patronem był Klub Kobiet Kreatywnych.

W Krakowie pierwsze miejsce (224 głosy) zdobył fotoreportaż „Mój, Twój, Nasz. Oblicza Krakowa”, który można było obejrzeć podczas gali.
Laureatom gratulujemy.

Jednym ze sponsorów wydarzenia była Gmina Niepołomice.