W dniach 24 maja – 1 czerwca nastąpi zamknięcie drogi powiatowej nr 2011K Kraków – Niepołomice w miejscowości Grabie.

W związku z powyższym linia nr 221 zostanie skierowana na skróconą trasę: od Małego Płaszowa do przystanku „Grabie Szczurów” bez zmian, następnie przed przystankiem „Grabie Dom Kultury” linia skręci w prawo na plac przy Domu Kultury w Grabiu, gdzie po zawróceniu będzie oczekiwać na odjazd w kierunku Krakowa. Przy Domu Kultury będzie funkcjonował tymczasowy przystanek końcowo-początkowy „Grabie Dom Kultury”.

Rozkład jazdy linii 221 na czas remontu będzie zmieniony. Na odcinku od zamknięcia drogi (okolice stadionu w Grabiu) do Niepołomic będzie funkcjonować komunikacja zastępcza zorganizowana przez Gminę Niepołomice. Bus z dworca w Niepołomicach dojeżdżać będzie do parkingu przy stadionie SKS Wiślanka Grabie, gdzie będzie zlokalizowany tymczasowy przystanek o nazwie „Grabie Stadion”, następnie pasażerowie będą pieszo pokonywać odcinek ok. 700 m, po czym dalszą trasę będą kontynuować autobusem linii nr 221; analogicznie w kierunku Niepołomic. Czas przejścia pieszego wynosi około 10 minut, natomiast założony czas na przesiadkę pomiędzy przyjazdem busa a odjazdem autobusu linii 221 (i odwrotnie) wynosi minimum 15 minut.

Organizatorem komunikacji zastępczej jest Gmina Niepołomice. Rozkład jazdy uwzględnia odjazdy z przystanków „Niepołomice Dworzec” i „Grabie Stadion”. Z pełnym rozkładem jazdy można zapoznać się tutaj.