Rozpoczęła się XVI edycja konkursu mającego na celu wyłonienie urzędu przyjaznego przedsiębiorcom, który cechuje profesjonalizm i znajomość realiów związanych z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej.

To przedsiębiorcy, organizując działalność gospodarczą, przyczyniają się do zasilania budżetu państwa bezpośrednio z podatków wnoszonych przez firmę i pośrednio, z podatków płaconych przez pracowników tam zatrudnianych.

Relacje między administracją skarbową a przedsiębiorcą – wzajemna życzliwość i akceptacja- powinny stać na jak najlepszym poziomie. Obowiązkiem administracji skarbowej powinna być sprawna i przyjazna obsługa przedsiębiorcy, jak najmniej dotkliwie ingerująca w jego działalność gospodarczą.

Wybór najlepszych urzędów oraz tworzenie przyjaznej atmosfery między administracją podatkową a przedsiębiorcami – to główne założenia konkursu Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy, który już po raz 16 organizują wspólnie Ministerstwo Finansów oraz Business Centre Club.

Wyróżnienie jest wyrazem uznania przedsiębiorców dla jakości pracy urzędów oraz umiejętności i kompetencji pracowników administracji podatkowej.

Chcielibyśmy także w tym roku prosić o wsparcie poprzez wypełnienie ankiety znajdującej się na stronie Business Centre Club:
https://www.bcc.org.pl/wp-content/uploads/2018/Ankieta_XVI_2018.doc.

Wypełnione ankiety, w terminie do końca maja 2018 r., można:
– składać na Sali obsługi w Urzędzie Skarbowym w Wieliczce
– przesłać elektronicznie w formie skanu dokumentu na adres us1226@mp.mofnet.gov.pl
– złożyć w siedzibie Loży Małopolskiej BCC przy ulicy Dworskiej 23/39 w Krakowie.

Wszystkie niezbędne dokumenty i informacje związane z konkursem znajdą Państwo na stronach internetowych Business Centre Club pod adresem:
https://www.bcc.org.pl/zapraszamy-do-udzialu-w-xvi-edycji-konkursu-urzad-skarbowy-przyjazny-przedsiebiorcy/.

Author: Marek Bartoszek