Od 7 maja na trasę z Chobotu, przez Niepołomice do Krakowa powraca bus. W miejsce zlikwidowanego połączenia pojawią się pojazdy z logiem Mat-Busa.

Z końcem marca, niemal z dnia na dzień, zlikwidowana została linia Trans-Bus, łącząca Chobot centrum Krakowa przez ‘Nową Wieś’, Niepołomice i Plac Centralny. Spowodowało to duże utrudnienia w codziennej komunikacji zwłaszcza dla osób mieszkających w przysiółkach zlokalizowanych z dala od głównej drogi, przez które to Trans-Bus przejeżdżał.

Wiele osób korzystających z tego połączenia zwracało się zarówno do Urzędu Miasta jak i do innych prywatnych przewoźników z prośbą o uruchomienie kursu mogącego wypełnić lukę po Trans-Busie. Jednak stworzenie nowej linii wymaga wiele pracy i uzyskania niezbędnych pozwoleń.

Dzięki dobrej współpracy miasta z firmą Mat-Pol, właścicielem marki Mat-Bus, przewoźnik dał się przekonać do uruchomienia takiej linii. Wymagało to rozdysponowania pojazdów i kierowców oraz złożenia dokumentów w instytucjach zarządzających komunikacją zbiorową. 27 kwietnia, we wczesnych godzinach popołudniowych, ostatnie dokumenty niezbędne do uruchomienia nowego połączenia zostały odebrane.

Dzięki temu możemy oficjalnie potwierdzić, że 7 maja 2018 roku, o godzinie 4.20 z Chobotu wyjedzie pierwszy Mat-Bus na trasie przez ‘Nową Wieś’ do Krakowa. Różnica pomiędzy poprzednim połączeniem, a nową linią jest taka, że Mat-Bus dojeżdżać będzie do dworca autobusowego w Czyżynach.

Godziny odjazdów z Chobotu i Czyżyn są już na naszej stronie (http://wiadomosci.niepolomice.eu/Informator/rozklady-jazdy-busow-i-autobusow/ Kraków Czyżyny-Chobot).

Oprócz nowej linii przewoźnik planuje wprowadzić dodatnie ułatwienia dla podróżnych.

Pierwszym będzie uruchomienie punktu obsługi klienta przy przystanku na Rynku w Niepołomicach. W określonych godzinach będzie w nim można kupić bilety miesięczne. Dzięki temu nie będzie trzeba po nie jeździć do siedziby firmy lub kupować ich za pośrednictwem kierowców. Co ciekawe, bilet miesięczny uprawnia do korzystania ze wszystkich połączeń obsługiwanych przez Mat-Bus.

Drugie to wprowadzenie tańszych biletów w dwie strony. Dzięki temu pasażer będzie mógł kupić bilet nie tylko w jedną stronę, ale również na podróż powrotną płacąc za to około 20% mniej.

O szczegółach tych rozwiązań będziemy informować na bieżąco, w porozumieniu z przewoźnikiem. Póki co zachęcamy do korzystania z nowych połączeń. Utrzymanie połączeń jest ściśle związane z ich opłacalnością. Dlatego im więcej osób będzie z nich korzystać, tym będzie ono pewniejsze.