Dawno nie było takich mrozów, temperatura i w dzień i w nocy nie wzbija się ponad zero, a to oznacza, że trzeba bardziej zatroszczyć się o zwierzęta.

Kiedy ludzie szybko przemykają między domem a samochodem, warto pomyśleć nie tylko o sobie, ale też okazać zwierzętom trochę więcej serca. Zatroszczyć o nie, żeby i one miały szansę przetrwać zimę. Co możemy zrobić? W taką pogodę warto dla ptaków wystawić karmnik, wsypać do niego, czy nawet na parapet trochę ziarna. Powiesić na drzewie kawałek słoniny. W zmarzniętej ziemi, czy pod śniegiem ciężko fruwającym znaleźć pokarm.

Zwróćmy też uwagę na te bardziej zaprzyjaźnione, przydomowe zwierzęta. Bo o ile czworonożni przyjaciele mieszkający w domach mają szansę się ogrzać, gorzej jest z tymi, które mieszkają w budach, czy są bezdomne. Na zewnątrz zamarza i jedzenie i woda, dlatego często psy podwórkowe cierpią nie tylko z zimna, ale i z głodu. Warto wziąć to pod uwagę, wpuścić do domu psa, nakarmić i dać mu schronienie na mrozy. Dla kotów, można zostawić uchylone drzwi do piwnicy, czy komórki, niby nie dużo, a to może ocalić im życie.

Zwróćmy też uwagę tym, którzy o tym zapomnieli, żeby i ich zwierzęta nie cierpiały.