Super Samorząd to akcja, prowadzona od 2006 roku przez Fundację im. Stefana Batorego ogólnopolska, mająca na celu budowanie dialogu i współpracy pomiędzy społecznością lokalną a władzami samorządowymi, wzmacnianie poczucia współodpowiedzialności za losy gminy wśród mieszkańców i mieszkanek, a także zwiększanie ich udziału w życiu publicznym.

Uczestnicy akcji pokazują, że ludzie chcą korzystać ze swoich praw i mieć wpływ na miejsca, w których żyją, że się angażują. Pokazują, że samorząd to żywa idea. – stwierdził Aleksander Smolar, prezes Fundacji im. Stefana Batorego.

W tym roku nominację do nagrody Super Samorząd 2019 otrzymała Fundacja Lepsze Niepołomice oraz władze Niepołomic za działania mające na celu walkę ze smogiem w gminie.

Nominację otrzymało 15 samorządów. O tym, kto otrzyma nagrodę, dowiemy się 7 czerwca podczas Gali Super Samorząd 2019. Laureatów wyłoni jury w składzie: Mikołaj Cześnik (członek zarządu Fundacja Batorego), Katarzyna Kubicka-Żach (redaktorka prowadząca sekcję Samorząd i administracja portalu Prawo.pl), Sędzia Jerzy Stępień (były przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego).

Z działaniami Niepołomickiego Alarmu Smogowego można zapoznać się tutaj – www.maszglos.pl/nominowani/niepolomice-oglaszaja-alarm.

W tym roku nagrodę przyznają również internauci. Będziemy wdzięczni za Wasze głosy! Link do głosowania – www.maszglos.pl/plebiscyt-internetowy-super-samorzad-2019

Paweł Pawłowski
Fundacja Lepsze Niepołomice