20 grudnia w Komendzie Powiatowej Policji w Wieliczce odbyło się spotkanie opłatkowe, w którym wzięli udział policjanci, pracownicy Policji oraz zaproszeni goście. Wydarzenie było okazją do przekazania funkcjonariuszom kluczyków do trzech nowych radiowozów.

Uroczystości rozpoczęły się przed budynkiem wielickiej Policji, gdzie ks. Wiesław Popielarczyk poświęcił nowe radiowozy. Pojazdy pochodzą z programu, w ramach którego połowę kosztów zakupu ponoszą mundurowi, a połowę samorządy, na terenie których auta będą wykorzystywane. Przekazane radiowozy zostały dofinansowane przez: Starostwo Powiatowe w Wieliczce, gminę Wieliczka oraz połączone środki z gminy Niepołomice i Kłaj.

Komendant Powiatowy Policji w Wieliczce insp. Piotr Banasik podziękował za finansowe wsparcie wszystkim samorządom. Zakupione samochody służbowe będą wykorzystywane przez policjantów dla bezpieczeństwa mieszkańców powiatu wielickiego, ale również podniesienia bezpieczeństwa użytkujących je policjantów w trakcie pełnienia służby.

Podczas spotkania Starosta Wielicki Adam Kociołek, w obecności Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce insp. Piotra Banasika, podziękował za dotychczasową współpracę życząc wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym, i ich rodzinom zdrowych, bezpiecznych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, a także wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2019 roku.