Zarząd Dróg Miasta Krakowa rozpoczął remont mostu na Wiśle pomiędzy Krakowem i Niepołomicami. Koniec prac zaplanowano na 15 października.

Od kilku dni trwają prace przygotowawcze przed gruntownym remontem mostu w ciągu ulicy Brzeskiej, bowiem przeprawa łącząca Niepołomice z Krakowem wymaga pilnej konserwacji i naprawy.

W środę 24 lipca zostanie wprowadzony na moście ruch wahadłowy. W pierwszym etapie zostanie wyłączona z ruchu jezdnia i chodnik dla pieszych na kierunku Niepołomice, zaś w następnym etapie jezdnia i chodnik w kierunku Krakowa. Planowany czas realizacji każdego z etapów remontu to około 1,5 miesiąca. W ramach prac remontowych zostanie wymieniona izolacja i nawierzchnia jezdni i chodników, krawężniki, dylatacje i wpusty odwodnieniowe, balustrady i bariery energochłonne – czytamy w komunikacie inwestora.

Dodatkowo z uzyskanych przez nas informacji wynika, że trwa przetarg na remont ulicy Brzeskiej pomiędzy mostem a skrzyżowaniem z ulicą Igołomską. Wysłużona droga powinna zostać wyremontowana do końca listopada 2019 roku.