Paczka na gwiazdkę to akcja organizowana dla dzieci z oddziałów onkologicznego i neurochirurgicznych. Przy okazji spełniania marzeń z listów, staramy się zebrać pieniądze na zakup niezbędnych sprzętów na oddziały onkologiczne i nie tylko.

W tym roku organizujemy akcję już po raz 5. Działamy dwutorowo: dzieci piszą listy do Św. Mikołaja, które realizowane są przez ludzi dobrego serca oraz organizujemy zbiórkę na sprzęt medyczny i wyposażenie szpitali (w roku 2017 były to fotele rozkładane dla rodziców i materace, a obecnie zgłoszono zapotrzebowanie m.in. na pompy infuzyjne do podawania leków, skanery do żył, pompy przepływowe, pulsoksymetry z rękawem dla niemowląt, defibrylator).

W tym roku akcja obejmuje dzieci z Oddziałów Onkologicznych i Neurochirurgicznych ze szpitali dziecięcych w Krakowie, Rzeszowie, Warszawie, Katowicach i Zabrzu. Chcemy spełnić jak najwięcej dziecięcych marzeń i wesprzeć szpital w zakupie niezbędnego sprzętu, dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszą akcją.

W tegorocznej akcji można wziąć udział w następujący sposób:
1) spełnić marzenie dziecka poprzez realizację listu opublikowanego na www.paczkanagwiazdke.pl,
2) samemu przygotować paczkę z rzeczami dla przedszkoli oddziałowych, na oddziały i do poradni,
3) wesprzeć naszą zbiórkę na potrzebne sprzęty na oddziały objęte akcją (w tym roku są to m.in.: pompy infuzyjne do podawania leków, skanery do żył, pompy przepływowe, pulsoksymetry z rękawem dla niemowląt, defibrylator) www.zrzutka.pl/paczkanagwiazdke
4) zakupić jedną z cegiełek i wesprzeć zbiórkę na potrzeby oddziałów objętych akcją www.paczkanagwiazdke.shoppy.pl/,
5) wylicytować jeden z przedmiotów dostępnych na aukcjach na stronie wydarzenia na Facebook „Paczka na Gwiazdkę 2018 dla dzieci z oddziałów onkologicznych.

Warto również zaznaczyć, że wszelakiego rodzaju paczki, prezenty, zabawki itp. można dostarczać do Domu kultury INSPIRO w Podłężu. Stąd zostaną odebrane przez organizatorów i przekazane do szpitali dziecięcych. Z uwagi na miejsce, do którego trafiają rzeczy, muszą one być nowe.

Odnośniki do stron:

www.paczkanagwiazdke.pl

-Facebook: www.facebook.com/paczkanagwiazdke/

-Zbiórka: www.zrzutka.pl/paczkanagwiazdke

Ewelina Klima
Komitet Społeczny na rzecz akcji Paczka na gwiazdkę