Burmistrz Roman Ptak podpisał dziś umowę na przebudowę Domu Kultury w Zagórzu. Obiekt przejdzie gruntowną modernizację.

Koszt przedsięwzięcia to blisko 940 tys. zł. Uzyskaliśmy na ten cel 280 tys. zł dofinansowania z Unii Europejskiej.

Wykonawcą inwestycji jest – wyłoniona w ramach przetargu – firma P.P.H.U. PORĘBSKI Porębski Józef ze Świniarska. Przedsiębiorstwo działa na rynku od 1984 roku. Z Gminą Niepołomice współpracuje po raz pierwszy, ale remontowali już m.in. kilka szkół w powiecie wielickim, a także budynek straży pożarnej w Bodzanowie. Jak zapewnia właściciel Józef Porębski, będą się starali pokazać z jak najlepszej strony.

Plac budowy zostanie przekazany już w przyszłym tygodniu. Pierwsze prace ruszą zaraz po świętach.

Budynek domu kultury zostanie ocieplony, a jego elewacja odnowiona. Wymieniony będzie dach, drzwi oraz okna. Część pomieszczeń wewnątrz budynku przejdzie remont, przebudowane będą podłogi oraz instalacja elektryczna i gazowa.

Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zarówno wejście główne, jak i toalety zaprojektowano tak, by ułatwić dostęp osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

Przy domu kultury powstanie parterowy łącznik o powierzchni 16 m kw. przylegający do obecnego obiektu, a wokół budynku pojawi się nowy chodnik.

Remont nie będzie kolidował z wyborami parlamentarnymi, które odbędą się 26 maja. Lokal wyborczy będzie zlokalizowany jak do tej pory w domu kultury.

Zakończenie prac zaplanowano na 19 sierpnia 2019 roku. A jak zapewnia wykonawca – „zawsze dotrzymuje terminów”.