Szanowni Państwo,

Jak informowałem wcześniej, w związku z przedłużającym się remontem budynku gimnazjum, sale lekcyjne dla gimnazjalistów nie są jeszcze gotowe na przyjęcie uczniów. Zrodziło to konieczność znalezienia miejsc zastępczych.

Tak samo sytuacja wygląda z najmłodszymi dziećmi ze szkoły podstawowej, jednak one – zgodnie z zapowiedzią – od najbliższego poniedziałku wracają już do swoich klas przy ul. Szkolnej 3.

Najstarszy rocznik gimnazjum – uczniowie trzecich klas – na sale lekcyjne musi jeszcze poczekać.

Przeanalizowałem dostępne możliwości, wysłuchałem opinii nauczycieli, uczniów oraz rodziców. W efekcie wybrałem – moim zdaniem – najrozsądniejsze rozwiązanie.

Uczniowie klas gimnazjalnych będą się uczyć w następujących miejscach:

– Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne, ul. Kopernika 2 w Niepołomicach – klasa 3C
– Dom im. św. Karola Boromeusza (obok plebanii), ul. Piękna 4 w Niepołomicach – klasy 3A, 3B, 3D,
– Budynek administracyjny MKS Puszcza, ul. Kusocińskiego 2 w Niepołomicach – klasa 3E,
– Zespół Szkół Średnich im. Ojca św. Jana Pawła II, Plac Kazimierza Wielkiego 1 w Niepołomicach – klasy 3F, 3G.

Wszystkie sale zastępcze są dostosowane do nauki. Wyposażono je w niezbędne pomoce dydaktyczne, posiadają też zaplecze sanitarne.

Zajęcia wychowania fizycznego będą odbywały się w hali sportowej przy Zespole Szkół Średnich, w obiektach MKS Puszcza Niepołomice oraz na Krytej Pływalni.

Taka sytuacja potrwa do połowy października. Po zakończeniu remontu sal lekcyjnych w budynku gimnazjum, uczniowie wrócą do obiektu przy ul. Szkolnej 3.

Jeszcze raz proszę o zrozumienie i cierpliwość. Jestem pewien, że ta sytuacja nie będzie miała negatywnego wpływu na realizację podstawy programowej.

Roman Ptak
Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice

Author: Joanna Musial