Wczoraj wieczorem władze naszej gminy spotkali się ze strażakami ochotnikami, którzy nieśli pomoc poszkodowanym na Pomorzu.

Na początku sierpnia po wichurach, które przeszły przez północne części naszego kraju, 12 strażaków z naszej gminy wyjechało spontanicznie na Pomorze, by pomóc potrzebującym tam ludziom w uprzątnięciu skutków wichury. Przez kilka dni nasi druhowie podzieleni na dwie sześcio-osobowe grupy pomagali we wsi Wałdówkowo.

Po powrocie do Niepołomic zorganizowali także pomoc rzeczową i kilkanaście dni temu udali tam po raz drugi, tym razem z materiałem budowlanym w zakup którego włączyli się mieszkańcy naszej gminy.

Podczas kolacji burmistrz Roman Ptak podziękował strażakom za ten akt solidarności z potrzebującymi. Druhowie uczestniczący w akcji otrzymali z rąk przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Ciastonia nowe kurtki, przystosowane do niesienia pomocy w trudnych warunkach atmosferycznych.

Więcej o samej akcji można dowiedzieć się z rozmowy z ochotnikami, którzy pojechali do Wałdówka. Można ją znaleźć tutaj.