4 listopada 2018 r. Ognisko TKKF Wiarus po raz czwarty organizuje wycieczkę rowerową poświęconą puszczańskim miejscom pamięci. Serdecznie zapraszamy wszystkich posiadaczy jednośladów do udziału. Wyruszamy 4 listopada spod Kopca Grunwaldzkiego w Niepołomicach o godzinie 11.00.

Pierwszym punktem wyprawy będzie Cmentarz Parafialny, zapalimy znicze w części wojskowej. Później pojedziemy do Mogiły Żydowskiej z 27 VIII 1942 r. oraz do Miejsca Martyrologii z 1935-1945 r.. Odwiedzimy Cmentarz Wojenny z 1914 na Sitowcu oraz pomniki upamiętniające Dyrektora Okręgowego Zarządu Lasów Państwowych w Krakowie Stanisława Majewskiego i nadleśniczego Tadeusza Irzabka. Dotrzemy do Czarnego Stawu, gdzie przewidziany będzie dłuższy odpoczynek, następnie udamy się do mogiły polskich żołnierzy, którzy polegli 10 września 1939. Zakończenie rajdu odbędzie się przy pomniku – Miejsce Pamięci Poległych Podczas II Wojny Światowej.
W trakcie odwiedzania poszczególnych miejsc pamięci zostaną zapalone znicze przez uczestników wycieczki oraz Wiarusów. Biorąc pod uwagę jesienne warunki pogodowe prosimy uczestników do 18 l. o posiadanie kasku ochronnego, a wszystkich uczestników o posiadanie odblasków.

Informacja:
Prezes Ogniska TKKF Wiarus p. Leon Pitucha tel. 502 385 415.
Kierownik sekcji rowerowej TKKF Wiarus p. Albert Szkutnik tel. 600 349 952.

Patronat honorowy:
Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice,
Miejsko-Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,
Nadleśnictwo Niepołomice.