Od 5 marca po naszej gminie jeździ samochód elektryczny Renault ZOE. Urząd Miasta i Gminy w Niepołomicach otrzymał go na miesięczne testy jako nagrodę w ogólnopolskim konkursie Eco-Miasto.

Uroczyste ogłoszenie laureatów konkursu miało miejsce pod koniec września 2018 roku w Warszawie podczas Konferencji „Innowacyjne Eco-Miasto”.

Organizatorzy konkursu docenili polskie miasta najbardziej zaangażowane w zrównoważony rozwój i przeciwdziałanie zmianom klimatu. Gmina Niepołomice została laureatem w kategorii „mobilność zrównoważona”. Jury doceniło u nas stale rozwijaną infrastrukturę transportu autobusowego i szynowego składającą się na spójną koncepcję intermodalności transportu publicznego, określoną w planie działań w ramach projektu REGIOMOB.

Z zero emisyjnego samochodu elektrycznego korzystają obecnie pracownicy Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa UMiG w Niepołomicach. Pojazd służy do wyjazdów terenowych.

Oceny samochodu podjął się Kajetan Konarzewski, dyrektor Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa, prywatnie pasjonat motoryzacji. Zapraszamy do zapoznania się z jego wrażeniami – kliknij tutaj.