Zarząd Dróg Powiatowych informuje o zamknięciu drogi powiatowej w miejscowości Grabie. Utrudnienia komunikacyjne potrwają przez 3 dni – od poniedziałku (19 lutego) do środy (21 lutego). Gmina Niepołomice w tych dniach zapewnia bezpłatną linię zastępczą MAT BUS na odcinku Dworzec Niepołomice – Grabie Kościół.

Zamknięcie drogi związane jest z realizacją zadania pod nazwą „Rozbudowa drogi powiatowej nr 20111K Kraków-Niepołomice w miejscowości Grabie”. Ograniczenia w ruchu dla pojazdów o masie całkowitej powyżej 2,5 t będą obowiązywać od godziny 8.00 dnia 19.02.2018 r. do godziny 19.00 dnia 21.02.2018 roku. Dla nich zostanie wprowadzony objazd okolicznymi drogami.
W wyniku zamknięcia drogi, trasa autobusów linii 221 została skrócona. Autobusy będą kursowały w tym czasie z Małego Płaszowa do przystanku Grabie Kościół i z powrotem od godz. 8.11 do godz. 17.09 włącznie.

Kursowanie linii zastępczej rozpoczyna się od przystanku Grabie Kościół od kursu o godz. 8.11 autobusu wyjeżdżającego z Małego Płaszowa do kursu o godz. 17.09 z Małego Płaszowa włącznie. Pasażerowie jadący autobusem od strony Krakowa będą musieli wysiąść na przystanku Grabie Kościół i przesiąść się do busa MAT POL, który będzie tam na nich czekał. Bus będzie oznakowany tablicą „Komunikacja zastępcza 221”.

Pasażerowie jadący od Niepołomic w kierunku Krakowa będą musieli przesiąść się z busa MAT POL do autobusu MPK linii nr 221 na przystanku Grabie Kościół.

Wykonawca prac zapewnia, że od godziny 19.00 do godziny 8.00 następnego dnia trasa autobusu linii nr 221 będzie przywracana.

Linia zastępcza MAT POL i skrócona linia autobusowa MPK będą kursować według obowiązującego rozkładu jazdy.

Prosimy pamiętać, że jest to komunikacja zastępcza i tymczasowa, uruchomiona w wyniku inwestycji realizowanej nie przez Gminę Niepołomice, ani nawet nie na naszym terenie. Chcemy w ten sposób zminimalizować utrudnienia dla Mieszkańców, jednak zdajemy sobie sprawę z niedoskonałości tego rozwiązania.

Aktualizacja z 14:25, 15 lutego 2018 r.