W środę 5 grudnia Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych zaprasza lokalnych liderów, społeczników i członków organizacji pozarządowych na spotkania inspiracyjno – sieciujące pt. „Tygiel inspiracji”

  •  Chcesz poznać ludzi kochających działania społeczne podobnie jak Ty?
  • Szukasz inspiracji do działań?
  • Zastanawiasz się skąd pozyskać środki na projekty społeczne?
  • Prowadzisz działania ze znajomymi jako grupa nieformalna?

Jeśli Twoja odpowiedź któreś z powyższych pytań brzmi „tak”, to spotkanie inspiracyjno-sieciujące pt. „Tygiel inspiracji 3” jest właśnie dla Ciebie!

Dla kogo?
Na spotkanie zapraszamy członków grup inicjatywnych i młodych NGO realizujących projekty w ramach Programu FIO Małopolska Lokalnie-Północ oraz wszystkich chętnych, którzy nie realizują projektów, ale chcieliby poznać osoby realizujące ciekawe inicjatywy w ich najbliższym otoczeniu.

Kiedy?
05.12 (środa) godz. 17.00-20.00, Centrum Profilaktyki i Promocji Zdrowia, ul. Pocztowa 1, Wieliczka, I p, sala nr 9
Spotkanie: Skąd pozyskać środki na projekty społeczne? W jaki sposób szukać partnerów do wspólnych działań?

Co się będzie działo?
Pierwsza część spotkania, prowadzona przez Dorotę Kobylec, będzie poświęcona sieciowaniu grup inicjatywnych, młodych organizacji pozarządowych realizujących projekty w ramach Programu FIO Małopolska Lokalnie – Północ. Zapraszamy również wszystkich chętnych szukających inspiracji do startu w konkursie grantowym w 2019 roku.

Podczas spotkania:
– poznacie członków grup nieformalnych i młodych organizacji realizujących projekty społeczne i na rozwój organizacji;
– dowiecie się jakiego rodzaju inicjatywy realizują;
– wymienicie się doświadczeniami i dobrymi praktykami.

W drugiej części spotkania Lidia Korbus-Then opowie z jakich konkursów mogą korzystać grupy nieformalne szukające środków na dofinansowane przedsięwzięć społecznych. Dowiecie się także jakie są możliwości pozyskiwania środków w inny sposób niż tylko z grantów. Może wśród uczestników spotkania powstaną pomysły na wspólne inicjatywy?

Podczas spotkania dowiecie się:
– z jakich konkursów grantowych mogą korzystać grupy nieformalne;
– w jaki inny sposób można sfinansować działania społeczne;
– popracujecie z uczestnikami spotkania nad wspólnymi pomysłami.

Spotkanie poprowadzą:
Dorota Kobylec
Współzałożycielka Fundacji, obecnie członek zarządu. Absolwentka socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studiów podyplomowych w zakresie integracji europejskiej w INP UJ, certyfikowana trenerka Pracowni Psychologicznej Elżbiety Sołtys, akredytowana trenerka oraz doradczyni kluczowa Regionalnego Ośrodka EFS w Krakowie w latach 2005-2008, trenerka modelu współpracy administracji publicznej i organizacji pozarządowych. Koordynatorka projektów z obszaru edukacji i rozwoju lokalnego finansowanych zarówno ze środków krajowych, jak i europejskich. Współautorka publikacji „Pomiędzy tożsamością a skutecznością. Dobre praktyki społecznego konstruowania partnerstw lokalnych”. Działa na rzecz aktywizacji społeczności lokalnych oraz wsparcia rozwoju organizacji pozarządowych. Współpracuje z siecią miejscowości tematycznych w Małopolsce „Miejsca z charakterem”. Obecnie najchętniej zajmuje się animacją społeczną i w tym zakresie rozwija swoje kompetencje.

Lidia Korbus-Then
Z wykształcenia menedżerka w administracji publicznej. Trenerka Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych. Członkini zarządu Federacji Małopolska Pozarządowa. Od 2006r. zaangażowana w różnego rodzaju projekty społeczne – początkowo w administracji rządowej, od 2010r. związana z trzecim sektorem i ekonomią społeczną. Szkoli, doradza i pracuje animacyjnie z grupami nieformalnymi, liderami i liderkami społecznymi oraz organizacjami pozarządowymi. Specjalizuje się w rozwiązywaniu problemów z rejestracją i aspektami formalnymi, a także związanych z pracą w zespole i finansowaniem działalności organizacji pozarządowych. Współautorka licznych projektów społecznych. Od 2016r. związana z krakowską Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych, będącą ośrodkiem sieci SPLOT.

Osoby zainteresowane mogą zgłosić chęć udziału w spotkaniu do 4 grudnia, telefonicznie pod nr 790 346 928 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: dorota.kobylec@bis-krakow.pl

Spotkania realizowane są w ramach Programu FIO Małopolska Lokalnie – Północ dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Gminy Miejskiej Kraków i Województwa Małopolskiego.