W niedzielę 30 czerwca w Niepołomicach odbędzie się Nidec XI Bieg „W pogoni za żubrem”. Start i meta zawodów usytuowane będą obok Zamku Królewskiego w Niepołomicach, w związku z czym część dróg będzie zamknięta.

Zawodnicy wystartują o godzinie 12.00. Spod zamku pobiegną następującą trasą: ul. Zamkowa – ul. Parkowa – rondo przy magistracie – ul. Kościuszki – ul. Jagiellońska – Al. Dębowa – ul. Staniątecka – ul. Jodłowa – Puszcza Niepołomicka.

W drodze powrotnej po opuszczeniu Puszczy Niepołomickiej biegacze pobiegną ulicami: Leśną– Bocheńską – Rynek – Zamkową.

Biegowi głównemu towarzyszyć będą zawody dla dzieci, które rozpoczną się o godz. 10.30. Część odbywać się będzie w Ogrodach Królowej Bony, część na ul. Zamkowej i Parkowej. W związku z tym ul. Parkowa (od skrzyżowania z ul. Mickiewicza przy pomniku w parku) oraz ulica Zamkowa (od skrzyżowania z ulicą Spółdzielczą) będą zamknięte już od godz. 8.00 rano aż do zakończenia biegu (godz. 14.30).

Tuż przed godziną 12.00 na około 15 min zostanie zatrzymany ruch samochodowy w centrum miasta. Zamknięty będzie wjazd na rondo przy magistracie, ul. Kościuszki od skrzyżowania z ulicami Młyńską i Jagiellońską, następnie ulica Jagiellońska i Al. Dębowa. Ruch samochodowy będzie przywracany stopniowo, wraz z opuszczaniem trasy przez biegaczy.

Sugerowany w tym czasie objazd od strony Wieliczki w kierunku Bochni: ul. Płaszowska, ul. Wimmera, ul. Kolejowa, Droga Krajowa nr 75.

Na trasie powrotnej, czyli: ul. Leśna – ul. Bocheńska – Rynek – ul. Zamkowa, utrudnienia w ruchu wystąpią przez około 2 godziny. Od momentu wybiegnięcia z puszczy pierwszego zawodnika (około 12.15) do ukończenia biegu przez ostatniego biegacza (około 14.30) trasa będzie zamknięta dla ruchu samochodowego. Mieszkańcom będzie umożliwiony dojazd do ich posesji.

Zalecany w tym czasie objazd od strony Bochni w kierunku Wieliczki: Droga Krajowa nr 75, ul. Kolejowa, ul. Wimmera, ul. Płaszowska.

Za utrudnienia przepraszamy, a kierowców prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

Więcej informacji o biegu znajduje się tutaj.