13 października 2019 roku będziemy wybierać posłów i senatorów podczas wyborów parlamentarnych.

Jak poprawnie zagłosować?

W lokalu wyborczym dostaniemy dwie karty do głosowania. Na jednej, większej, będą listy z kandydatami na posłów. Na drugiej będą kandydaci na senatorów.

Na każdej karcie stawiamy tylko jeden znak „x”.

Na karcie z kandydatami do Sejmu stawiamy tylko jeden znak „x”. Także na karcie z kandydatami do Senatu, mniejszej, stawiamy tylko jeden krzyżyk.

Postawienie krzyżyków przy kilku nazwiskach na karcie z kandydatami do Sejmu i przy różnych listach z kandydatami do Sejmu będzie oznaczać głos nieważny.

Głosowanie w lokalach wyborczych odbędzie się w godz. od 7.00 do 21.00. Pamiętajmy, aby zabrać ze sobą dowód tożsamości.

Poniżej prezentujemy adresy i granice obwodowych komisji wyborczych na terenie gminy Niepołomice.

  • Obwód nr 1
    adres komisji: Zamek Królewski, ul. Zamkowa 2, Niepołomice
    granice obwodu: Niepołomice, osiedle Boryczów, ulice: 6 Batalionu, Balonowa, Brzezinki, Czerwonych Beretów, dr Rudolfa Diesla, Eugeniusza Kwiatkowskiego, Generała Włodzimierza Potasińskiego, Grabska (do Rudolfa Diesla do nr 7), Graniczna, Komandosów, Lotnicza, Ludowa, Mokra, Nawigatorów, Oficerska, Olchowa, Pilotów, Płaszowska, Podoficerska, Polna, Saperów, Spadochroniarzy, Strzelców, Strzelecka, Wielicka, Władysława Wimmera (od Staniątek do Płaszowskiej) , Niepołomice, osiedle Piaski, ulice: Anny, Brzeska (od rzeki Drwinki do Puszczy), Długa, Droga Królewska (od nr 29), Grzybowa, Karola, Kątowa, Myśliwska (nr parzyste od nr 14, nr nieparzyste od nr 35), Okrężna, Osiedle Błoto, Osiedle Królowej Bony, Piaskowa, Ples, Podlesie, Smutna, Sosnowa, Ścieżka Głogowa, Wojciecha, Torfowa, Zawiła.
  • Obwód nr 2
    adres komisji: Zamek Królewski, ul. Zamkowa 2, Niepołomice (Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych)
    granice obwodu: Niepołomice, osiedle Śródmieście, ulice: 3 Maja, Adama Mickiewicza, Bankowa, Bocheńska (nr parzyste do 10, nr nieparzyste do 15), Cmentarna, Droga Królewska (do nr 28), Grunwaldzka, Ignacego Daszyńskiego, Jagiellońska, Księcia Witolda, Kusocińskiego, Mikołaja Kopernika, Młyńska, Na Grobli (nr nieparzyste do 3), Osiedlowa, Parkowa, Piękna, Plac Kazimierza Wielkiego, Plac Zwycięstwa, Rotmistrza Witolda Pileckiego, Rynek, Spółdzielcza, Szeroka, Szewska, Szkolna, Tadeusza Kościuszki, Targowa, Ułanów, Wąska, Zamkowa.
  • Obwód nr 3
    adres komisji: Zamek Królewski, ul. Zamkowa 2, Niepołomice
    granice obwodu: Niepołomice, osiedle Zakościele, ulice: Aleja Dębowa, Bocheńska (nr parzyste od 12, nr nieparzyste od 17), Bohaterów Getta, Bohaterów Westerplatte, Borówkowa, Brzozowa, Franciszka Ziemby, Generała Waleriana Czumy, Heleny Modrzejewskiej, Jagodowa, Janusza Korczaka, Jodłowa, Leśna, Litewska, Ludwika Solskiego, Łąkowa, Malinowa, Marudy, Mjr Mieczysława Malinowskiego, Modrzewiowa, Myśliwska (nr parzyste do 12, nr nieparzyste do 33), Opłotki, Partyzantów, Plutonowego Gerarda Makosza, Podlasie, Poziomkowa, Staniątecka, Stefana Roweckiego, Świerkowa, Wiejska, Władysława Sikorskiego, Wojska Polskiego, Wrzosowa, Wspólna, Wyzwolenia, Zakole.
  • Obwód nr 4
    adres komisji: Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa, ul. Zamkowa 4, Niepołomice
    granice obwodu: Niepołomice, osiedle Zagrody, ulice: Akacjowa (nr parzyste do nr 8, nr nieparzyste do nr 11), Fabryczna, Grabska (od nr 8), Jasna, Kątek, Kolejowa, Kwiatowa, Moczydło, Nowa, Ogrodowa, Osiedle Robotnicze, Pionierów, Poręby, Portowa, Robotnicza, Rolnicza, Sadowa, Skarbowa, Stawowa, Stefana Batorego (nr parzyste do 20, nr nieparzyste do 29), Wałowa, Wincentego Witosa, Władysława Wimmera (od Płaszowskiej do Kolejowej), Wodna, Zagrody, Zbożowa.
  • Obwód nr 5
    adres komisji: remiza Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Sportowa 1, Niepołomice (Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych)
    granice obwodu: Niepołomice, osiedle Podgrabie, ulice: Błonie, Chrustowa, Chwalców, Górala, Franciszka Książka, Krakowska, Niepołomicka, Podłęska, Spokojna, Różana, Sportowa, Torowa
  • Obwód nr 6
    adres komisji: Społeczna Szkoła Podstawowa im. Lady Sue Ryder, osiedle Kaptarz 40, Niepołomice (Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych)
    granice obwodu: Niepołomice, osiedle Jazy, ulice: Akacjowa (nr parzyste od nr 10, nr nieparzyste od nr 13), Boczna, Brzeska (od rzeki Wisły do rzeki Drwinki), Flisaków, Kasztanowa, Klonowa, Krucza, Krzywa, Lawendowa, Łanowa, Magnolii, Na Grobli (nr parzyste od 2, nr nieparzyste od 5), Na Tamie, Nagietkowa, Osiedle Kaptarz, Osiedle Suszówka, Pociągów Pancernych, Pogodna, Podwale, Powiśle, Prosta, Rumiankowa, Siostry Elżbiety Czackiej, Słoneczna, Stefana Batorego (nr parzyste od 22, nr nieparzyste od 31), Stroma, Suszówka, Szałwiowa, Topolowa, Trudna, Wesoła, Wiślana, Wiśniowa, Wroniarka, Zabierzowska, Zabłocie, Zacisze, Zielona, Ziołowa.
  • Obwód nr 7
    adres komisji: Szkoła Podstawowa w Podłężu, Podłęże 220 (Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych)
    granice obwodu: sołectwo Podłęże
  • Obwód nr 8
    adres komisji: Dom Pełen Kultury w Staniątkach, Staniątki 315 (Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych)
    granice obwodu: sołectwo Staniątki
  • Obwód nr 9
    adres komisji: Dom Kultury w Zagórzu, Zagórze 145
    granice obwodu: sołectwa Suchoraba, Zagórze i Słomiróg
  • Obwód nr 10
    adres komisji: Szkoła Podstawowa w Zakrzowie, Zakrzów 323
    granice obwodu: sołectwa Ochmanów, Zakrzów i Zakrzowiec
  • Obwód nr 11
    adres komisji: Dom Kultury w Woli Batorskiej, Wola Batorska 25  (Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych)
    granice obwodu: sołectwo Wola Batorska
  • Obwód nr 12
    adres komisji: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim, Zabierzów Bocheński 465 (Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych)
    granice obwodu: sołectwo Zabierzów Bocheński
  • Obwód nr 13
    adres komisji: Szkoła Podstawowa w Woli Zabierzowskiej, Wola Zabierzowska 1
    granice obwodu: sołectwa Wola Zabierzowska i Chobot