Akademia Zielonego Puszczyka to cykl 4 spotkań przeznaczonych dla dzieci w wieku 6-9 lat, który ma na celu szerzenie wiedzy o otaczającym nas bliżej i dalej, wyżej i niżej świecie przyrody.

Poruszamy tematy bardzo codzienne, a nie do końca wiadome. Za sprawą naszych gości, którzy zwykle są pasjonatami omawianych tematów, robimy to w sposób ciekawy, zabawny i praktyczny, a dzieci zawsze wynoszą ze spotkań sporo nowej i fajnej wiedzy.

Na koniec Akademii Zielonego Puszczyka zorganizujemy „Wielki test wiedzy” z nagrodami dla zwycięzców. Ale nie trzeba się go bać! Będziemy przede wszystkim dobrze się bawić.

Cykl obejmuje następujące spotkania i warsztaty:
– 18.02.2017 godz.14.00 – Skrzydlate drapieżniki – pokaz ptaków drapieżnych. Odwiedzi nas jastrząb Harrisa, pustułka, myszołów oraz sowy: puchacz, płomykówka i pójdźka. O tych niecodziennych gościach opowiadać nam będzie A. Kuku, czyli ludzie, którzy o swoich podopiecznych wiedzą prawie wszystko (ZAPISY ZAKOŃCZONE).
– 18.03.2017 godz. 14.00 – Igła z szyszką – rozpoznawanie drzew iglastych oraz warsztaty plastyczne. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Marciniak, która jest botanikiem i przewodnikiem turystycznym.
– 08.04.2017 godz. 14.00 – Nocni łowcy – opowieści o nietoperzach oraz warsztaty plastyczne. Tematu tego podejmie się Jakub Nowak – biolog i grotołaz.
– 20.05.2017 godz. 14.00 – Uwaga, robal! – opowieści o robakach w teorii i praktyce, czyli wykład i spacer, który poprowadzi Igor Siedlecki – biolog i ekolog.
– 27.05.2017 godz. 14.00 – na zakończenie Akademii zorganizujemy wystawę wykonanych przez dzieci prac oraz odbędzie się Wielki test wiedzy z zakresu omawianych zagadnień z nagrodami dla zwycięzców.

Wszystkie spotkania odbywać się będą w LAS w sali Open Space.
Na wszystkie spotkania obowiązują zapisy poprzez formularz na stronie internetowej:
http://www.zielonypuszczyk.pl/p/formularz-zapisow.html
lub bezpośrednio w Bibliotece – oddział dla dzieci. Liczba miejsc na poszczególne spotkania jest ograniczona. Na spotkanie ze skrzydlatymi drapieżnikami zapraszamy dzieci razem z rodzicami – będzie na co popatrzeć i naprawdę warto!

Uczestnictwo w Akademii jest bezpłatne.
Jest to już drugie wydanie Akademii Zielonego Puszczyka. Pierwsza edycja odbyła się w na przełomie roku w Wieliczce w CER Solne Miasto i spotkała się tam ze sporym uznaniem dzieci i ich rodziców. Tym razem ruszamy w Niepołomicach i czekamy na wszystkie chętne dzieci.

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Zielony Puszczyk
Biblioteka Publiczna w Niepołomicach
Laboratorium Aktywności Społecznej LAS