W ostatnim czasie na terenie Niepołomic doszło do kilku kradzieży jednośladów. Sprawca dokonywał kradzieży markowych rowerów pozostawianych przez mieszkańców na klatkach schodowych.

W wyniku podjętych czynności, na podstawie analizy zgłoszeń funkcjonariusze ustalili, że kradzieży dokonuje ten sam sprawca. Idąc tym tropem policjanci wytypowali 30-letniego mężczyznę- mieszkańca Skawiny oraz 25-letnią mieszkankę Krakowa, która pomagała sprawcy. W dniu 18 i 19 lipca br. w Krakowie funkcjonariusze zatrzymali parę złodziei. Podczas zatrzymania mężczyzna jechał na rowerze, który jak się później okazało kilka godzin wcześniej ukradł w Niepołomicach. Zebrany materiał pozwolił na przedstawienie sprawcom 11 zarzutów kradzieży rowerów w Niepołomicach jak i w Krakowie. Funkcjonariusze odzyskali już pięć jednośladów o wartości około 10 tys. zł. Pokrzywdzeni zgłaszają się po swoją własność. Sprawa ma charakter rozwojowy i z pewnością w najbliższym czasie do właścicieli wrócą kolejne rowery.

Jednocześnie przestrzegamy, aby rowerzyści zabezpieczali swoje jednoślady pozostawiane przed drzwiami mieszkania, sklepu itp. gdyż jak się później okazuje wartość zapięcia jest niewspółmiernie niska do wartości roweru, a sprawcy głównie kradną rowery niezabezpieczone.

podkom. mgr inż. Andrzej Zawada
z-ca Komendanta
KP w Niepołomicach