Wiemy już na co zostanie wydany przyszłoroczny Budżet Obywatelski. 61 zadań zostało rekomendowanych do realizacji w 2018 roku.

W tegorocznym głosowaniu wzięło udział 5730 mieszkańców. W sposób tradycyjny, wrzucając kartę do urny zagłosowało 3602 mieszkańców, natomiast przez Internet i urządzenia mobilne 1931.

Największą liczbę głosów zdobył projekt nowego placu zabaw przed Ochotniczą Strażą Pożarną w Staniątkach, na to zadanie zagłosowało 784 mieszkańców. Niewiele mniej miał agregat hydrauliczny dla OSP Staniątki – 741. Równie wysoko pod względem ilości głosów uplasowało się zadanie zakupu lekkiego samochodu do ratownictwa technicznego, na które oddano 548 głosów.

W przyszłym roku dominują zadania o charakterze inwestycyjnym. Będziemy doposażyć place zabaw, na Zakościelu wyremontowana zostanie Harcówka, przy nowej szkole podstawowej na Jazach powstanie nowy park.

Głosowanie po raz kolejny dowiodło, że niepołomicki Budżet Obywatelski cieszy się zainteresowaniem mieszkańców. Wypatrujemy zatem roku 2018 i kolejnych realizacji wygranych projektów.

Wyniki znajdziesz tutaj: https://niepolomice.budzet-obywatelski.org/

Author: Marek Bartoszek